Borfiz'den Hemşireler Gününe Anlamlı Kutlama

Borfiz'den Hemşireler Gününe Anlamlı Kutlama

Borfiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi 12 Mayıs Hemşireler günü ve Hemşireler haftası nedeniyle Borfiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinde çiçekli kutlama.Borfiz yöneticileri, tedavi merkezinde göreve yapan hemşilere çiçek taktim ederek,günle

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle Borfiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinde çiçekli kutlama.Borfiz yöneticileri, tedavi merkezinde göreve yapan hemşirelere  çiçek taktim ederek,günlerini kutladı.

Hemşireler Günü Nedir? 12 Mayıs hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale'in doğum günü olduğu için  Hemşireler Günü olarak kutlanır ve bu günü takip eden hafta da; Hemşireler Haftası'dır. Bu hafta değerlendirilirken, hemşireliğin mesleğinin sorunları ortaya konur ve çözümler üretilir. Mesleğin önemine toplumun dikkati çekilir. Sağlık; bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan4238842Bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek gruplarından biri ise hemşirelerdir. Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır. Şefkat, disiplin ve ciddiyetten uzak birinin bu mesleği icra etmesi mümkün değildir. Çünkü hemşire, sağlığı yerinde olmayan, yardıma muhtaç olan insanlara hizmet etmektedir. Bu yönü düşünüldüğünde, hemşilerin, hem eğitim açısından hem de psikolojik ve sosyal açıdan desteklenmesi gereken bir mesle grubu olduğu ortaya çıkmaktadır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.