Bornova Erzurumlular Derneği Açılış Gerçekleştirdi

Bornova Erzurumlular Derneği Açılış Gerçekleştirdi

Erzurumlular ve Erzurum'u Sevenler Derneği Bornova'da yeni dernek binasını açılışını gerçekleştirdi.

Bornova Manavkuyu’da yeni hizmete açılan Bornova Erzurum ve Erzurum’u sevenler derneğinin yeni dernek binasının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, Bornova belediye başkanı Olgun ATİLA, Bayraklı kaymakamı Adem Arslan, Yurt Kur bölge müdürü Yakup Karaca, İl dernekler müdürü Turgay Esen, Ege Erzurum dernekler birliği federasyonu başkanı Muzaffer Okumuş, İzmir Erzurumlular vakfı başkanı Yusuf Kırkpınar, Bornova İlçe Milli Eğitim müdürü Kadir Kadıoğlu, İzmir’de ve Çevre illerde bulunan dernekler, Toprak mahsuller ofisi müdürü Ömer Aykut, AK parti Kadın kolları il başkanı Gözde Keskin, Siyasi partilerin ilçe temsilcileri, İş adamları dernek yönetimi ve vatandaşlar ’da açılışa katıldı.

Dernek başkanı Sinan Gültekin yaptığı açılış konuşmasında; Tarihimizdeki misyonumuzdan,  bulunduğumuz jeopolitik önemden,  sahip, olduğumuz potansiyelden dolayı tarihimizin her döneminde olduğu gibi yine ülke olarak ciddi sınavlar veriyoruz yarınlarda da vermeye devam edeceğiz. Değerli misafirler; bu sıkıntılı süreçlerden Hamaset yaparak, kimin ne yaptığı konuşarak aşamayız. Bu süreçte; bizlerin ne yapmadığının yâda neyi ne kadar yaptığının önemli olduğun inanıyorum. Bahaneler üreterek geleceği inşa etme şansımız olmadığının eminim ki herkesin farkında… Ya kendi kurguladığımız bir gelecekte yaşayacağız yâda başkalarının kurguladığı bir gelecekte yaşayacağız.

Eğer kendi kurguladığımız bir gelecekte yaşayacak isek bu ancak sağlıklı bir toplumsal yapı ile ve büyümesini kalkınmayla destekleyebilmiş bir toplum olabilmemizle mümkün olacaktır. Bu referansı ile bizlere düşen daha da sağlıklı ve kalkınmış bir toplum oluşturabilme sürecine katkı koyabilmektir.

Daha güzel bir geleceği yakalayabilmeyi kapalı kültürlerle değil açık bir kültürle başarabiliriz Sahip olduğumuz değerleri korumak tabii ki çok önemlidir ama daha da önemli ve değerli olan farklı kültürlerin artı değerleri ile mevcut değerlerimizi daha da zengin daha da değerli hale getirmek olmalıdır.

Açık bir kültür olabilmeyi başarabilmemiz için vücut bulduğumuz Türkiye'mizin İzmir'imizin ve Bornova’mızın & Bayraklımız zenginliği olan alt kültürlerimiz ile tanışmak, sosyalleşerek kaynaşmak ve dayanışmamız ile mümkün olacaktır. Bizler de Bornova Erzurum ve Erzurum sevenler derneği olarak bu misyon ile varlığımızı daha da anlamlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Kısaca da sizler az önce ifade etmiş olduğum ifadeler üzerinden neler yaptığımızı aktarmak istiyorum.

Öncelikle; Bornova’da yaşayan insanlarımızın mahalle bazlı ihtiyaçlarını anlamak onlara daha yakın olabilmek adına Öncelikle mahalle teşkilatlanmalarını yapmaya başladık. 35 mahallede teşkilatlanmamızı tamamladık.

Bu süreçte derneğimizin bir ilim irfan yuvası olması amaçlanmış, her Cuma irfan sofrası ve irfan meclisi ile iş dünyası sohbetleri başlamış 6ci programını da yapmış bulunmaktayız.

12 Mart Erzurum’un kurtuluşu etkinliklerinde Erzurum’da kutladık tarihimizi ve bizlere bu toparlakları bırakan değerleri yerinde anmak çok başka duygular uyandırdı. Her ne kadar uzaklarda olsak ta asıl uzaklık yâda yakınlığı kalben olduğunu gördük hissettik ve yaşadık. Her yıl geleneksel olarak inşallah Erzurum’da olarak kalben orada olmayı yaşamış olacağız.

Ayda bir Çarşamba günü kadın kollarının, Ayda 2 kez her ayın 1-3 Perşembe günleri ilim meclisi sohbetleri, Her hafta Cuma saat 18.00 - 21.00 arası irfan sofrası ve irfan meclisi sohbetleri, Her ay ayda 1 kez her ayın son cumartesi bürokratlarımız, Her ay ayda 2 kez gençlik kolları gençlerin yeterlilik ve yetkinlik gelişim amaçlı programları ile aktif bir dernek olmayı amaçlıyoruz. Bu konuda da değerli görüş öneri ve katkılarınızı bekliyoruz. Değerli hemşerilerim;2003 yılında kurularak derneğimizin bu günlere gelmesinde katkısı olan dernek başkan ve yönetim kurullarına, üyelerimize ve destek olan tüm değerlerimize şükran duygularımızı ifade eder teşekkür ederiz.

Son olarak bizler buralarda bu konuşmaları yapabiliyor ve çalışabiliyor isek bunu canı pahasına da olsa görev yapan tüm kamu personeline, vatanı koruyan kolluk kuvvetlerimize,  emniyet ve silahlı kuvvetlerimize borçluyuz. Bu vesile ile de bu uğurda şehit düşen tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor ülkeme ve tüm şehit ailelerimizin başı sağ olsun diyor hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Dedi. Daha sonra dernek binası açılışında Meşhur Erzurum Cağ kebabı ve Kadayıf dolması ikram edildi.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.