Bu fuar ziyaretçilerine kazandıracak

Bu fuar ziyaretçilerine kazandıracak

Kapılarını perşembe günü açacak olan Uşak 3. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, ziyaretçileri düzenlenecek çekilişlerle sürpriz hediyelerin de sahibi olacak.

50 bin çiftçinin bulunduğu Uşak, 24-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında 3. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı ile ziyaretçilerini ağırlayacak. GL Platform Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek fuarda çiftçilerin ve yetiştiriciler yeni teknolojileri yakından görme fırsatı bulacak. GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, fuarın çiftlik ekipmanları ve teknolojileri, genetik alanındaki son yenilikleri, yem sektöründeki gelişmeleri görücüye çıkaracağını belirterek “Eğer hayvancılık ve tarımın gelişmesini istiyorsak, üreticinin yeni teknolojilerle tanıştırmamız gerekiyor. Bunun yolu da fuardan geçiyor. Hem vatandaşlarımızı hem üreticilerimizi fuarımıza bekliyoruz” dedi.

Fuarla ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığı, açılışın saat 14.00'de gerçekleşeceğini belirterek “Kalkınmanın yolu tüm alanlarda büyümüden geçer. Bu fuarı gelip gören, katılan herkes kazançlı çıkacak. Önlerinde yeni bir ufuk açılacak” diye konuştu. Ceylan, Uşak’a komşu olan Afyon, Aydın, Denizli ve Kütahya’dan yoğun katılım beklediklerini ifade ederek GL Platform tarafından düzenlenen fuarların, üreticilerin "umutla" beklediği kararların çıktığı bir platform haline geldiğine de dikkat çekti. Ceylan, "Uşak, tarım ve hayvancılıkta arzu ettiği sıçramayı gerçekleştirme imkanına kavuştu. Fuar ile ikili ilişkiler güçlenecek, ticaret artacak, bilgiyi paylaşma çoğalacak. Bunların olduğu yerde geriye gitme sona ermiş demektir. Uşak tarım ve hayvancılıkta önder kentlerimizden biri olacak” diye konuştu.

gul-ceylan.jpg
Fuarın "üreticinin aradığını bulması" açısından çok önemli olduğunu belirten Gül Ceylan, “Üretici aradığını bulduğu zaman talep artacak alışveriş de artacaktır. Üreticinin normal şehirde bulamadığı teknolojiyi görmesi anlamında çok büyük artı getirecektir. Üretici de ziraat aletlerini direkt satma imkanına kavuşacak” dedi. Fuar süresince Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Uşak İl Müdürlüğü, Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Avgan Süt Üreticileri Birliği, Uşak Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Uşak HAYKOOP standlarında da çekilişler düzenleyeceklerini belirten Gül Ceylan, “Sürpriz hediyeler ziyaretçilerimizi bekliyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.