Bucalı Muhtarlara Yakışır Merkez

Bucalı Muhtarlara Yakışır Merkez

Muhtarlar Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Buca Belediyesi Muhtarlıklar Koordinasyon Birimi düzenlenen törenle açıldı.

İlçede görev yapan Bucalı muhtarların daha rahat ve huzurlu ortamlarda çalışmalarını sağlamak için muhtarlık ofislerini yenileme çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, mahalle muhtarlarına birlikte çalışabilecekleri, toplantı ve görüşmeler yaparak mahalle hizmetlerini ortak akıl ile yürütebilecekleri yeni bir merkez kurdu.

Muhtarların belediye ile olan iletişimini de güçlendirecek Muhtarlıklar Koordinasyon Birimi’nin açılışına, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın yanı sıra Ege Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ayşe Taylan, İzmir Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Baykal, , CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, Buca İlçe Müftüsü Muharrem Gül, CHP İzmir eski milletvekili Mehmet Ali Susam ve muhtarlar katıldı.

429986be-19f2-4246-bf63-8b513a063c2c

“Bu birlik Buca’da tüm ülkeye örnek olsun”

Merkezin, muhtarların daha rahat ve huzurlu ortamlarda çalışmalarını sağlamak için attıkları adımların somut örneği olduğunu söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bu merkezin yükü ve sorumluluğu bizlere, çalışmalar yapması ve keyfini çıkarması da muhtarlarımıza ait. Yerel demokrasinin olmazsa olması muhtarlarız olmadan, bir yerel yönetim hatta bir hayat düşünülemez. Onların olmaması işimizi zorlaştırmasının ötesinde imkansızlaştırır. Biz bu bilinçle onların tecrübesinden aldığımız güç ile bu kenti geleceğe hazırlıyoruz. Kamu kaynaklarımız kısıtlı ama birlikte hareket edersek yapamayacağımız iş, altından kalkamayacağımız yük kalmaz” dedi. Göreve başladığı ilk günden bu yana ülkenin hasretini çektiği kardeşlik ve barış ortamını Buca’da yakaladıklarını söyleyen Başkan Piriştina sözlerini,  “Biz zaten geldiğimiz ilk gün en büyük sorunu çözdük. Biz bu ülkede istenen kardeşliği, barışı, huzur ortamını, el ele gönül gönüle vererek başardık. Buca’dan bu sesin tüm ülkeye örnek olmasını diliyorum” diyerek noktaladı.

Ege Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ayşe Taylan da tüm muhtarlar adına Başkan Piriştina’ya teşekkür ederek, Rahmetli Başkanımız Ahmet Piriştina’nın aynı yolda giden oğlunun sizleri böyle kucaklaması, sizlerle gerçek bir aile içerisinde olması ve böylesine güzel bir mekanı sizler için hazırlaması Ayşe Taylan olarak, bir muhtar olarak bizleri gururlandırdı” diye konuştu.

Buca Muhtarları Dayanışma ve Güç Birliği Derneği Başkanı Serkan Dağdelen ile Buca Muhtarlar Deneği Başkanı Eşfak Yurdanur, merkez için tüm muhtarlar adına Başkan Piriştina’ya teşekkür etti. Muhtarlar Derneği Başkanı Eşfak Yurdanur, Başkan Piriştina’ya plaket verdi.  

Bir siyasetçi, bir kamu yöneticisi Levent Başkanımın dediği gibi birleştirici olmalı diyerek sözlerine başlayan CHP İzmir eski milletvekili Mehmet Ali Susam ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bir siyasetçi olarak Levent Başkan Buca’da göreve başladıktan sonra her kesimi dinlemeye her türlü soruna el atmaya özen gösteriyor. Muhtarlar yerel yönetimin başlangıç noktalarıdır. Onlara önem vermek toplumun en önemli noktasına getirmek Levent Başkanın rahmetli babasından aldığı bir düsturdur. Buca’da iyi güzel işler yapıyor. Buca’yı yeniden ayağa kaldırdı. Kendisini kutluyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından Başkan Piriştina ile muhtarlar merkezin açılış kurdelesini kesti, merkezi gezdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.