Burun estetiğinde simülasyon yol gösteriyor

Burun estetiğinde simülasyon yol gösteriyor

Hastanın beklentisi ve talebine en yakın formdaki burnu ekran karşısında hastayla birlikte tasarladıklarını söyleyen Op. Dr. İbrahim Korhan, böylece memnuniyeti de artırdıklarını ifade etti.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İbrahim Korhan, burun estetiği (Rinoplasti) operasyonları öncesinde yapılan simülasyon ile hastaların, operasyon sonrasında kavuşacağı buruna en yakın hali görebildiğini söyledi ve konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Burun estetiği olmak isteyen hastaların istediği şekildeki burnun yapılmasının her zaman mümkün olmadığını söyleyen Op. Dr. Korhan, “Önemli olan hem estetik hem de fonksiyonel bir burun yapısına kavuşmaktır. Bazıları bana getirdiği Instagram fotoğrafıyla aynı burnu yaptırmak istiyor. Halbuki herkesin yüz ve burun yapısı farklıdır. Birine yakışan burun şekli diğerine uygun olmayabilir. Operasyon öncesinde hasta ile birlikte gerçekleştirdiğimiz burun simülasyonuyla burnun ameliyat sonrasındaki en yakın halini gösterme imkanı sunuyoruz.

Esas amacımız hastanın ne istediğini anlamak ve ona olabilir formu sunabilmek. En mutlu olabilecekleri görüntüye kavuşturmak. Yan ve ön profilden simülasyon yapıyorum. Burnun simülasyonla elde etiğimiz son hali operasyon esnasında da bana yol gösteriyor. Burun kemeri ne kadar inecek burun ucunun konumu ne olacak gibi ipuçları veriyor. Öncesi ve sonrasını üst üste bindirdiğimiz zaman bize ne kadar ölçmemiz gerektiği konusunda yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı.

op-dr-ibrahim-korhan.jpeg

Hastalara da sorumluluk düşüyor

Ameliyat sonrasında hekim kadar hastalara da görev ve sorumluluklar düştüğünü söyleyen Op. Dr. İbrahim Korhan, “Ameliyat esnasında olduğu kadar ameliyat sonrasında da dikkatli olmak önem taşıyor. İyileşme süresinde herkese göre değişiklikler gösteren şişlikler ve inflamasyon gibi farklılar oluşabiliyor. Burada burunu korumak ve doktorun yönlendirmelerine uygun davranmak gerekiyor. Böylelikle ameliyat öncesinde görülen buruna yakın bir sonuç elde etme olasılığımız da artıyor. Hastamız hem estetik hem de fonksiyonel bir buruna kavuşmanın mümkün oluyor” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.