1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden yılbaşı kermesi!
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden yılbaşı kermesi!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden yılbaşı kermesi!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi Anemon Fuar Otel’de, Yılbaşı Kermesi’ni çocuk ve gençler için düzenledi.

A+A-

Çok sayıda ÇYDD gönüllüsünün emekleriyle düzenlenen kermese katılım fazlaydı. Kermesteki ürünler, gençlere, çocuklara destek olmak için satıldı. ÇYDD İzmir Şubesi’nin Çağdaş Yaşam İzmir İktisadi İşletmesi adına konuşan  Gönül Kaya, ÇYDD İzmir Şubesi etkinliklerinin son yıllarda, ülkemizin çağdaşlaşma yolculuğundaki önemli köşe taşlarının tarihleriyle birleştirilerek daha anlamlı kılındığına dikkat çekti.

2. EL GİYSİ SATIŞ MAĞAZASI

    ÇYDD İzmir Şubesi’nin kurulduğu 1993 yılından 2018 yılına kadar gelir getirici etkinliklerin Sosyal Etkinlik Birimi tarafından yapıldığı belirtildi. Bu grupta çalışan arkadaşların emeklerinin çok büyük olduğuna vurgu yapılarak, "Onlar her gün, her yerde; hastane bahçeleri, sosyal tesisler gibi aklımıza gelebilecek her yerde her türlü malzemenin satıldığı kermesler yaparak şubemizin bağışlarla birlikte önemli kaynağını oluşturdular. Yılbaşı Kermesi de geliri, çocuklarımıza, gençlerimize aktarılan bir kaynaktır. Bu doğrultuda 2000’li yılların ortalarından bu yana ‘2. El Giysi’, ‘Giysi Bankası’ adları altında Ege Üniversitesi ile zaman zaman kesintiye uğrayan projemiz 2020 yılında süreklilik kazanacak. Ocak ayının ilk haftası Alsancak’ta ‘2. El Giysi Satış Mağazası’nı açıyoruz. Önemli noktalardan biri de ‘2. El Giysi Satış Mağazası’ ile tüketim çılgınlığı, doğa ve çevre katliamının önlenmesine katkıda bulunulacak" denildi. ‘2. El Giysi Satış Mağazası’ için kullanılmayan giysiler, ayakkabılar, aksesuarlar toplanılarak temizlenecek, satışa sunulacak.

cydd-haber-3-.jpg

ÜYELERİ ONURLANDIRMA GECESİ

ÇYDD İzmir Şube Başkanı Onur Hava Ertürkan, Çağdaş Yaşam İzmir İktisadi İşletmesi’nin, Sosyal Etkinlik Birimi’nin vermiş oldukları emeklere tüm gönüllüler adına teşekkür etti. Onur Hava Ertürkan, Sosyal Etkinlik Birimi’nin yıllarca kermeslerle katkı sağladığına vurgu yaparak, "Hepimiz aynı amaç için çalışıyoruz. Hepimiz aynı yoldayız. Bizi yıllarca hiç bırakmayan 25 yıldır bizimle birlikte olan üyelerimiz için de 14 Aralık’ta, saat 19.00’da, Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde onurlandırma gecesi gerçekleştireceğiz. Kaybettiğimiz arkadaşlarımızı da sevgi ve saygıyla anacağız. Tüm üyelerimize, gönüllülerimize, çocuklarımıza, gençlerimize ve Yılbaşı Kermesi için bize yer vererek katkıda bulunan Anemon Fuar Otel yetkilileri, çalışanlarına teşekkür ediyoruz" dedi. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.