1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP KARŞIYAKA'DA EMEKLİLERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI!..
CHP KARŞIYAKA'DA EMEKLİLERİN SORUNLARI  MASAYA YATIRILDI!..

CHP KARŞIYAKA'DA EMEKLİLERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI!..

CHP Karşıyaka Emekli Komisyonunun düzenlediği ‘mikro filizler' konulu seminer İlçe Binası Ertam Özen Toplantı salonunda düzenlendi.

A+A-

Seminer de sunumu Ziraat Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Atilla Günay yaptı..Seminere çok sayıda Karşıyakalı emekli katıldı. Emeklilerin zor şartlar altında hayatlarını idame ettirmeye çalıştıkları, ek iş yaparak kıt kanaat geçindikleri, zor şartlarda geçinmeye çalışan emeklilerin sağlıklı beslenemediği vurgusu yapılarak evlerinde yetiştirebilecekleri 'mikro filizler' sayesinde hem çok ucuz hem de çok sağlıklı beslenebilecekleri anlatıldı.

CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım;” Emeklilerimiz bu toplumun en önemli kesimi,  sağlıklı beslenebilmeleri için maaşlarının düşük olmaması gerekir. Emeklinin evine ayda iki yüz elli gram et giriyor mu? Emeklilerimiz organik gıdayla beslenebiliyor mu? Elbette hayır… Emekliler ülkemizde adeta açlığa terk edilmiş durumda…

Bizler emeklilerin refah içinde yaşamasını sağlamak zorundayız… Bizim iktidarımızda unutulan, göz ardı edilen emeklilerimiz hak ettikleri ilgiyi ve alakayı göreceklerdir” dedi.