Çiğli Belediyesi’nden Dil ve Konuşma Terapi Desteği

Çiğli Belediyesi’nden Dil ve Konuşma Terapi Desteği

Çiğli Belediyesi, konuşma bozukluğu ve zorluğu yaşayan vatandaşlara destek olmak amacıyla başlattığı Dil ve Konuşma Terapisi hizmetine devam ediyor.

Çiğli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen Dil ve Konuşma Terapisi kapsamında; akıcılık, kekemelik, artikülasyon ve konuşma bozukluğu yaşayan vatandaşlara uzman terapistler tarafından ücretsiz tedavi desteği sağlanıyor. Çiğli Belediyesi’nin bu hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar https://cigli.bel.tr/form/Dil-Terapisi-On-Basvuru.html sayfasından başvuruda bulunabiliyor.

2a48bfe7-b3eb-4878-8ef2-e0e0f330a7bc.jpg

FELÇLİ HASTALARA EVDE TERAPİ HİZMETİ

Çiğli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü terapistleri, konuşma ve artikülasyon bozukluğu ile kekemelik yaşayan çocukların yanı sıra beyin hasarı ve felç gibi rahatsızlıklar sonucu konuşma yetisinde kayıp ve zorluk yaşayan vatandaşların evlerine giderek dil ve konuşma terapi hizmeti veriyor.

e77186fc-019e-495a-a92b-7b27fa18f883.jpg

ÖĞRENCİLERE YAŞAM KOÇLUĞU DESTEĞİ

Dil ve Konuşma Terapisi hizmetinin yanında çocuklara ücretsiz Öğrenci ve Yaşam Koçluğu desteği de sağlanıyor. Çiğli Belediyesi Öğrenci ve Yaşam Koçluğu Merkezi’nde, koç ve öğrenci arasında kurulan güç birliği ile; öğrencinin kendini tanıması, kendinde geliştirebileceği alanlarla ilgili hedefler belirlemesi, öğrenme becerileri kazanması ve sınav kaygısı gibi durumlardan uzaklaşması amaçlanıyor. Öğrenci ve Yaşam asam Koçluğu başvuruları da Çiğli Belediyesi internet sayfası üzerinden yapılıyor.

ekran-goruntusu-2024-06-25-103439.png

BAŞKAN YILDIZ: “İHTİYAÇ DUYDUKLARI HER KONUDA VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Dil ve Konuşma Terapisi ile Öğrenci ve Yaşam Koçluğu hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Hali hazırda devam eden hizmetlerinden Dil ve Konuşma Terapisini çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın ve yetişkinlerimizin doğuştan veya sonradan oluşan konuşma bozukluklarına çözüm sunmak; kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine destek olmak bizler için büyük mutluluk. Sağlık İşleri Müdürlüğümüzün yürüttüğü bu uygulama ile terapi desteği almak isteyen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ayrıca geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz çocuklarımızın kariyer yolculuğunda onları doğru seçeneklere yönlendirmek için de Öğrenci ve Yaşam Koçluğu hizmetimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.