Çiğli'de Başkan Yıldız'ın onurlu hedefi!

Çiğli'de Başkan Yıldız'ın onurlu hedefi!

Arif Çayan yazdı; Çiğli'de Başkan Yıldız'ın onurlu hedefi!

Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu, 2024 Kültür ve Sanat Ödülü'ne Çiğli Belediyesi’ni layık gördü.

Türk Edebiyatı’nın önemli yazarlarından Fakir Baykurt’un kurucusu ve onursal başkanı olduğu Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu'nun ev sahipliği yaptığı İlkbahar Buluşması’nda bu ödül açıklandı ve Çiğli Belediyesi’ne kültüre ve sanata katkılarından ödülü dolayı verildi.

İzmir’in her yıl gelişmesini daha da ileriye götüren Çiğli’de, 31 Mart yerel seçimlerinde başkanlık koltuğuna Çiğli’de yüksek oy olarak oturan Başkan Onur Emrah Yıldız’ın, başkanlığın ilk günlerinde yaşadığı en güzel an, Çiğli’de yaşanabilecek daha güzel anların da işareti gibi oldu.

Başkan Yıldız da bunun hem farkında, hem hedefinde, hem de arkasında.

Çiğli’de ‘Yarattığımız gücümüzü daha çok destekleyeceğiz’ diyerek verdiği mesaj ise Çiğli’nin İzmir için sıradan bir ilçe değil, kültür ve sanatla iç içe yaşayan, sadece yola, kaldırıma, çöpe değil, insana, gelecek nesillere, yaşam kalitesinin arttırılmasına dokunacak şekilde yatırımlar yapılacağı bir ilçe olacağı ve çok iyi projelerin ortaya çıkacağının da en net işareti.

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, bu hedefini 31 Mart seçimlerinden önce adaylığı açıklandığı andan itibaren sürekli açıkladı.

Başkan olmaya aday olduğu Çiğli’yi, Çiğlileri çok iyi tanımış olmanın ona kazandırdığı en büyük şey ne derseniz; başkanlık koltuğu değil, Çiğli’ye daha iyi şeyler yapabilmek şansı derim.

Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu'nun kurucusu ve Onursal Başkanı Yazar Fakir Baykurt’un “Eğer kitaplığınız olursa, yolunuz, çeşmeniz, köprünüz de olur” sözünü hatırlatan Başkan Yıldız, geleceğin mutlu, sağlıklı ve gelişen Çiğli’nin temelini de neyle, nasıl yapacağını açıkladı.

Yerel seçimlerde başkan olanların insana, insanın yaşamına dokunuşu, genel seçimlerde seçilenlerden daha ve daha çok olduğu, siyasetin malum gerçeği.

İnsanların yaşadığı yerlerde, mutlu, huzurlu, güvenli, sağlıklı ve yaşanabilir halde olmalarının en büyük kaynağı da yerel yönetimler ve yerel yönetimlerin başında bulunan belediye başkanları.

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız’ın, Çiğli'ye bu anlamda çok şey katacağını söylemek için erken değil.

Başkanı olduğu ilçesinde kültür ve sanatla ilgili her türlü çalışmayı destekleyeceğini söyleyen bir belediye başkanının hedeflerinin içinde en çok yer alanın insan olduğunu, gençler olduğunu, çocuklar olduğunu, gelecek olduğunu tahmin etmesi de güç değil.

Başkan Yıldız’a, Çiğli’ye ve Çiğlilere katacağı, katmayı düşündüğü her bir değer için kolaylıklar dilemek ve teşekkür etmek peşin hükümlü olmaz.

Teşekkürler Başkan Onur Emrah Yıldız!

glmc7k0xiaaq7oz-001.jpg

glmc7k2xaaa9944-001.jpg

gi3vv0ixkaamzvb-001.jpg

gjxnq5nwwaabujl-001.jpg

gj6j-n9woaaw-7e-001.jpg

gk4htsew4aas9gl-001.jpg

gk0mbu-wyaaa9ck-001.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.