Çizmeci, “Sağlık turizmine odaklanmalı, iç turizmi geliştirmeli “

Çizmeci, “Sağlık turizmine odaklanmalı, iç turizmi geliştirmeli “

Ekonomide yaşanan değişimler Türk tatilcilerin tercihlerini değiştiriyor. Yurt içi oteller bu dalgalanmadan olumlu etkilenirken yurt dışı turlara olan ilgide azalmalar yaşanıyor.

Doların yükselişiyle beraber daha düşük bütçeli Avrupa turlarına rağbetin arttığını söyleyen Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, “Incoming olarak verilen hizmetlerde ki karlılık bu durumdan olumlu etkilenirken, outgoing hizmetlerde doğal olarak iptaller ve azalmalar yaşanıyor” dedi.

28 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin önemli turizm acentalarından biri olan Vizyon Turizm bu yıl da yurt içi, yurt dışı turları ve kurumsal etkinliklerine hız kesmeden devam ederken sağlık turizmine de odaklanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıla göre bu sezon ekonomide yaşanan dalgalanmalar doğrultusunda yurt dışı turlarına olan rağbetin azaldığını söyleyen Çizmeci, yurt içi otellerin ise bu durumdan olumlu etkilendiğini belirtti. Çizmeci, “Dövizdeki hızlı dalgalanmalar insanların paniklemesine sebep olduğundan bu yıl Nisan ve Mayıs aylarından sonra taleplerde düşüş yaşandı. Misafirler artık çok uzak tarihlerdeki tur programlarına bakmıyor ve yurt dışı gezilerinde daha yakın yerleri tercih ediyor. Özellikle uzak destinasyonlara olan ilgi azalırken Avrupa turlarına rağbet artıyor.” dedi. 

“Ülke olarak sağlık turizmine önem vermeliyiz”

2019 yılında yurt dışı turlarına yeniden rağbetin artmasını sağlamak için yeni düzenlemeler yapacaklarına dikkat çeken Çizmeci, “Yaşanan dalgalanmalardan dolayı yurt dışı turlarında düşüş olsa da önümüzdeki yıl itibariyle daha kısa ve nispeten daha düşük bütçeli turlar organize etmeye çalışacağız.” dedi. Incomingin oldukça önemli olduğunu ve daha da gelişmesi gerektiğini belirten Çizmeci aynı zamanda ülke olarak sağlık turizmine daha fazla önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Çizmeci, “Ülke olarak sağlık turizminde çok iyi bir konumdayız ve çok iyi teknolojik cihazlara sahibiz. Sağlık turizmi bizim için katma değer olarak çok yüksek bir konumda. Turizm acentaları olarak sağlık turizminde kendimizi daha fazla geliştirmeli ve sağlık turizmine daha fazla yoğunlaşmalıyız.” dedi.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.