1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Demokrat Gazeteciler Derneğinden Rafadan Tayfa’ya destek
Demokrat Gazeteciler Derneğinden Rafadan Tayfa’ya destek

Demokrat Gazeteciler Derneğinden Rafadan Tayfa’ya destek

Azerbaycanlı Şehit ve Gazi çocukları TRT Çocuk TV’de beğeniyle izlenen Rafadan Tayfa projesinin 16 Eylül Cumartesi günü Manisa’da ki çekilecek bölümünde onur konuğu olacaklar.

A+A-

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen ile Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Akova, Süleyman Korkmaz Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.


Sağlık Bakanlığı’nca obezite ile mücadele kapsamında  çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinliği 16 Eylül Cumartesi günü Manisa’da gerçekleşecek. Proje kapsamında Türkiye’de toplam 31 ilde 60 gösterim şeklinde planlanan müzikalin onur konuğu ise Azerbaycanlı şehit ve Gazi ailelerinin çocukları olacak.


Tek Millet İki Devlet Kardeşlik Projesini Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım’a anlatan Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Proje kapsamında Şehit ve Gazi çocukları, basın mensupları ve gazi kadınlardan oluşan 22 kişinin Azerbaycan’dan Manisa’ya geleceğini ve konukları olacağını kaydetti.


“15 Eylül Cuma günü saat 14.00’da Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda  Azerbaycanlı kardeşlerimizi mehteranla karşılayacağız” diyen Özen sözlerine şöyle devam ett, “16’sında Obasya’da bir Medya - Türk Şenliği ve konser gerçekleşecek. Program dahilinde Manisa merkez ve ilçelerinde şehitliklerimiz ziyaret edilecek. Bunun yanısıra kültürel, tarihi ve sosyal gezilerimiz olacak. Azerbaycanlı kardeşlerimizle sosyal, tarihi ve kültürel değerlerimizi paylaşacağız. Çanakkale Şehitliğine 20 Eylül’de yapacağımız ziyaret programı ile projemiz sona erecek. Daha öncesinde kararlaştırdığımız gibi ayın 16'sın da Rafadan Tayfa programına Azerbaycan’dan gelen Şehit ve gazi çocuklarımız ve gazi kadınlar, basın mensupları ve yine Azerbaycan katılım gösterecek olan halk sanatçısı konuğumuzda dahil olmak üzere hep beraber Sağlıklı tayfa programına katılım sağlayacağız’’ dedi.

img-20170913-wa0023.jpg
Tek Millet İki Devlet Kardeşlik Projesinin düşünülerek emek sarf edilen  amaca hizmet eden dolu dolu bir etkinlik olduğunu ifade eden, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Engin Yıldırım Azerbaycanlı öğrencileri Rafadan tayfa Sağlıklı Tayfa Projesinde de onur konuğu olarak görmekten memnuniyet duyacaklarını belirtti.


''Bu kadar emek sarf edilen güzel bir organizasyon eminim ki yine düşünüldüğü gibi, amacına ulaşacaktır” diyen Yıldırım sözlerine şöyle devam etti, “Bu tür geziler çocuklarda  hem dostluğun gelişmesi hem de  hem bizimle  ilgili düşünceleri ve hayat bakışları açısından büyük izler bırakacağını düşünüyorum ve biliyorum.  İnşallah bu şekilde amacına hizmet edecektir.  Çok güzel elinize sağlık emeğinize sağlık. dedi.

 


Rafadan tayfa ile ilgili değerlendirmede bulunan Yıldırım’’ Rafadan tayfa; kendi özümüzden çocukları bir araya getirdiği, bunu yaparken de çocukları hiç sıkmadan izlenme oranını arttırdığı güzel bir çalışma. Bunu nereden biliyorum? 9 yaşında küçük bir kızım var, Rafadan tayfayı çok seviyor. Ara ara bende denk geliyor izliyorum. Çocuklar tarafından bu kadar çok sevilen bir filmin kahramanlarının onların beslenme ve sağlık alışkanlıkları için devreye girmiş olması,  Sağlık Bakanlığımızın ve TRT nin bu konuda  birlikte çalışması, aslında bu işin nasıl yapılması gerektiğini ortaya koyan  müthiş güzel bir çalışma. Bence o gün alanı dolduracak çocuklarımız bundan çok etkilenecek. Bundan sonraki beslenme düzeni ile ilgili anne babalarını yönlendirici olacaklar. Anne babalarda çocukları ile birlikte gelecekleri için onlarda mutlaka kendilerine verilmek istene mesajı alacaklardır diye düşünüyorum. Aynı zamana denk gelmesi, sizin de bizi misafirleriniz ile birlikte  onurlandırmanız gerçekten çok mutluluk verici'' diye konuştu.


Sağlık Bakanlığının düzenlediği bu etkinlikte onur konuğu olarak yer verilmesinin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Amacımız milli birlik ve beraberliği pekiştirmek adına önemli adımlar atmak olduğunu belirten Özen. Bizlere değer veren kardeşlerimizin bize emanet etmiş olduğu çocuklarına burada hatıralarına güzel katkıda bulunacak organizasyonlar gerçekleştirip onların buradan mutlu olarak ayrılmasını temin etmek. Burada çocuklarımız hem sağlıklı yaşam hakkında çok önemli bilgileri neşe içinde öğrenecekler, hem de ülkelerine döndüğünde Türkiye ile ilgili gördükleri güzellikleri arkadaş ve kardeşlerine aktaracaklar. Bu tarz çalışmalarımız devam edecek sağlık bakanlığına sizin şahsınızda gerçekleştirilen bu organizasyonda onu konuğu olarak Azerbaycanlı kardeşlerimize yer verilmiş olmasından dolayı şükranlarımız sunarız dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.