Devlet, Beyaz Eşyada Yan Sanayiye Destek Verecek

Devlet, Beyaz Eşyada Yan Sanayiye Destek Verecek

TET açıklamasına göre, beyaz eşya yan sanayicileri, uluslararası başarı için kenetlendi. Beyaz eşya ana sanayisi firmalarına komponent üreten, Türkiye geneline yayılmış üyelerden oluşan beyaz eşya yan sanayisi üreticileri, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle

TURKHAS kümesinde bulunan 22 firma nisan ayında bir araya gelerek  düzenlenen "Ortak Akıl Çalıştayı" ile projeye başladı. 3 yıl sürecek projede  hangi ülkelerin hedefleneceği ve firmaların uluslararası pazarlarda kurumsallık  ve rekabetçilik seviyelerinin artırılması için hangi eğitim ve danışmanlık  hizmetlerini alacakları belirlenerek, kümenin stratejik yol haritası çizildi.

Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan 2010/8 sayılı "Uluslararası  Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ" (Ur-Ge)  destekleri kapsamında 3 yıl sürecek projede ticaret heyetleri, alım heyetleri ve  fuar katılımları düzenleyerek projede yer alan firmaların kümelenme bilinciyle  ortak hareket etmesi, ortak lojistik, ortak satın alma ve ortak Ar-Ge  faaliyetlerini de gerçekleştirebilecek sinerjiye kavuşması ve proje sonunda,  katılımcı firmaların ihracat rakamlarının en az yüzde 70 artırılması hedefleniyor.

beyaz-esya-elektronik

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.