Diş Hekimleri “İzmir” Dedi!

Diş Hekimleri “İzmir” Dedi!

Türk Dişhekimleri Birliği, 22. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi'ni İzmir'de gerçekleştirilecek. Kongre, Atatürk’ün aydınlanma meşalesini yaktığı gün olan 19 Mayıs’ta başlayacak, bilimsel şölen bayram coşkusu ile yaşanacak.

Türk Dişhekimleri Birliği'nin (TDB) İzmir Dişhekimleri Odası (İZDO) ile birlikte düzenlediği 22. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi, 19-21 Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşecek. Yurt içinde olduğu kadar yurtdışında da ilgi ile karşılanan organizasyon ile yaklaşık 10.000'e yakın akademisyen ve dental sektör temsilcisi İzmir' e gelecek.

TDB ve İZDO’dan dev organizasyon

19-21 Mayıs 2016 tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek olan ve diş hekimlerinin en son bilimsel ve teknolojik yeniliklerle buluşacağı 22. Türk Dişhekimleri Birliği Uluslararası Kongresi İzmir’in kültürel tanıtımında da büyük rol oynayacak.

En görkemli organizasyonlardan biri

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Fuar İzmir"le sadece kente değil, Türkiye'ye büyük bir eser kazandırdığını ve bunu değerlendirmek istediklerini belirten TDB genel başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, bu büyük merkezin kongre ile bütünleşeceğine inandıklarını söyledi.

Bu seneki kongreyi, Atatürk’ün aydınlanma meşalesini yaktığı gün olan 19 Mayıs’ta, Ege’nin incisi İzmir’de yapmak istediklerini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Yücel, ''Amacımız bu bilimsel şöleni “Diş hekimliği Ailesi” olarak bayram coşkusu ile kutlamaktır. TDB Kongreleri sosyal boyutu ile de dünyada düzenlenen kongreler arasında en görkemli organizasyonların başında gelmektedir. İnanıyorum ki İzmir Diş hekimleri Odası’nın ev sahipliğindeki bu kongreden meslektaşlarımız unutulmaz anılarla evlerine dönecek'' dedi.

10.000' e yakın ziyaretçi bekleniyor

İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Alpöz, İzmir’in turizmi, ekonomisi ve tanıtımında büyük rol oynayacak olan kongrede günlük katılımlarla birlikte 10.000 civarında ziyaretçi beklediklerini, konferans, panel ve kursların yanı sıra sosyal programlarla kongrenin görsel bir şölene dönüşeceğini,  Expodental Fuarı’yla İzmir’in isminin bölgenin yanı sıra yurt dışında da tanıtılacağını söyledi. Alpöz, ayrıca 4000 m2’lik  alanda gerçekleşecek olan TDB Kongrelerinin İzmir buluşmasının 20 komşu ülkenin Dişhekimleri Birlik Başkanı’nın yer aldığı platform ile bölgesel güç olmaya aday olduğunu da  ifade etti.

 

Komşu Ülkeler Dişhekimleri Birlikleri İşbirliği Platformu Toplantısı yapılacak

 

TDB 22. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında, Türkiye ile coğrafi, tarihi, sosyal, mesleki ve kültürel olarak komşu olan ülkelerle dişhekimliği mesleği alanında fikir alışverişinde bulunmak, bilimsel ve ekonomik işbirliğini arttırmak amacıyla, yaklaşık 25 ülke birlik başkanı ve temsilcisinin katıldığı Komşu Ülkeler Dişhekimleri Birlikleri İşbirliği Platformu Toplantısı, yapılacak. Bir çok ülkenin dişhekimliği birlikleri başkan ve temsilcileri kongre boyunca İzmir'de olacak.

Kente hareket getirecek

Mayıs ayında düzenlenecek 22. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi, İzmir’de turizm hareketliliği ve ekonomi adına da önemli bir katkı sağlayacak. 14 yıl aradan sonra İzmir'de gerçekleştirilecek uluslararası kongre için en az 3 bin yerli ve yabancı diş hekimi ile dental sektör temsilcisi İzmir'e gelecek, toplamda sektörle ilgili yaklaşık 10 bin kişi İzmir'de olacak.

 

 

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.