1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Doğru dezenfektanı seçin, fazla antibiyotik kullanımının önüne geçin
Doğru dezenfektanı seçin, fazla antibiyotik kullanımının önüne geçin

Doğru dezenfektanı seçin, fazla antibiyotik kullanımının önüne geçin

Dilechem Kimya ile aşırı antibiyotik direnci ile mücadele

A+A-

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı  (OECD) , antibiyotik ve bakterilerin insanlar üzerindeki etkilerini araştıran bir rapor yayımladı. Raporda, antibiyotiklere karşı dirençli bakterilerin artmasını engelleyecek önlemler alınmaması durumunda gelecek 30 yıl içinde Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya'da 2,4 milyon insanın hayatını kaybedebileceği belirtildi. Ayrıca raporda, küçük ve basit önlemler alınarak enfeksiyondan kaynaklanan 4 ölümden 3'ünün önlenebileceği vurgulandı.

unnamed-047.png

Hastalıkların ortaya çıkmasının ardından bakterilerle mücadele için 33 OECD ülkesinde yıllık ortalama 3,5 milyar dolar harcandığı kaydedilen raporda, bakterilerin yayılmasını engelleyecek adımlar atılmasının insanların hayatlarının kurtulması ve uzun vadede ekonomi yapılmasını sağlayacağına dikkat çekildi.

Raporda, ülkelere göre antibiyotiklerin hastalar üzerindeki etkisini sıralandı. Buna göre, OECD ülkeleri arasında en çok İtalya, Yunanistan ve Portekiz'de insanlar hayatını kaybedecek.

57075b3a-7ed8-4317-aaaf-09545d0a1d7f.jpg

Türkiye’de üst düzey risk!

Söz konusu raporda, Türkiye, Kore ve Yunanistan'da antibiyotiklerin bakterilere karşı direncinin düşük olduğu bilgisi paylaşıldı. OECD raporunda, bu ülkelerde bakterilere karşı direncin İzlanda, Hollanda ve Norveç'e göre 7 kat daha düşük olduğu ifade edildi.

flu-school-800w.jpg

DİLECHEM Kimya bu noktada günümüz şartlarında antibiyotik direnci ve çoklu direnç mekanizması kazanmış bakteri, virüs, küf ve mantar kaynaklı hastalık ve kayıpları minimize edecek etkin çözümler sunmakta ve insan sağlığının önemi bilinci ile ileri teknoloji yardımıyla ürettiği ürünleri ile sürdürülebilir etkideki yapısı insan ve çevre dostu özelliği ile daha hijyenik ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmaktadır... Ürünleri 20 senelik yurt içi, yurt dışı Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilmiştir. Farklı alanlara uygulana bilme özelliği ve yapısı ile birçok sektörde yenilikçi gelişmelere öncü olmaktadır. Sağlık, endüstri, inşaat, tekstil, tarım ve boya üretimi gibi alanlarda kullanılan malzemelerin içerisine entegre edildiğinde uzun süreli antimikrobiyal özellik kazandırdığı gibi kapalı ve açık alanlara biyosidal ürün tatbiki hizmeti de vermektedir. Tüm bunları zehirli kalıntılardan uzak, ağır metal kullanmadan, insana ve çevreye zarar vermeden yapmaktadır.

Şirket politikası olarak çalıştığı sektörde uluslararası nitelikte, kaliteli hizmet ve sektörün gereksinimi olan güvenli, çözüm odaklı, milli ürünler geliştirerek sektörde ülkemizi en iyi şekilde temsil ederken hijyen ve dezenfeksiyon konusunda yaptığı çalışmaları bilimselliğe dayanan, araştırmaları toplum ve sektörün ihtiyaçlarını gözeten, toplumun hijyen ve dezenfeksiyon konusundaki algı ve dikkatinin gelişiminde ulusal bilinci temel alan, ulusal ve uluslararası kalite sistemlerine uyumlu bir işletme olmayı hedeflemektedir.

Dilechem kimya günümüzde bu maddi manevi kayıplar oluşmadan önlem alarak hijyenik alan ve ortamlar oluşturmayı ilke edinmiş buna yönelik sağlıklı çalışma metotları ile Ege üniversitesi teknopark Ar-Ge merkezinde çalışmalarına devam etmektedir. Antibiyotiklere karşı direnç kazanmış bakterilere ve ve Aşırı antibiyotik kullanımı ile mücadele de önemli çalışmalara imza atmaktadır.

umay2.jpg

DİLECHEM KİMYANIN YENİ NESİL ÜRÜNLERİNİN ÖZELLİKLERİ

20 Yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilmiştir.

Renksiz ve Kokusuzdur.

Toksik değildir.

Ağır Metaller, alkol, klor dioksit ve benzeri kimyasallar içermez.

Uçucu bileşenler içermez.

Uzun süre kalıcı etkiye sahiptir.

Canlılar için zararsızdır.

Geniş bir spektruma sahiptir.

Metal yüzeylerde korozyon ve pas oluşturmaz.

Yüksek UV, sıcaklık ve nemden etkilenmez.

Her türlü ortama uygulanabilir, leke iz bırakmaz.

Solunum yoluyla canlılara zarar vermez.

2d8cfe81-301e-4261-89d3-2285207244fa.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.