1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DP İl Başkanları bölge istişare toplantıların ilki İzmir'de gerçekleştirildi
DP İl Başkanları bölge istişare toplantıların ilki İzmir'de gerçekleştirildi

DP İl Başkanları bölge istişare toplantıların ilki İzmir'de gerçekleştirildi

“Milletimizi, devletimizi hak ettiği başarılı noktaya getirebilecek bir siyasi akla ihtiyacımız var. İşte bu siyasi aklın adı da kimliği de sıfatı da demokratlık olacaktır, demokratlar olacaktır”

A+A-

Referandum sonrasında partimizin izleyeceği politikalar ile teşkilat meselelerinin konuşulduğu bölge istişare toplantıların ilki İzmir'de gerçekleştirildi.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin UYSAL yapmış olduğu konuşmada “Bir büyük geleneğin güzelliğini burada bir kez daha gördük. Hiçbir partiye nasip olmayacak, birkaç nesli uhdesinde barındıran bir büyük geçmişin sahibi olarak, sadece meselemizin siyaset olmadığını, onu aşan bir şekilde sosyal hukuklarımızın da bu büyük hareketin bir aile haline getirdiği bireyleri olarak bugün çok şükür bir aradayız. İnsanlar gibi kurumlar da zaman zaman zafiyete düşer. Ama bugün burada, davası olanların başka kaygıları olmaz diyerek, varlığıyla, bu büyük iman hareketini, bu davayı sahiplenen, bayrağını dalgalandıran insanları büyük mutluluk içinde görüyorum. İl Başkanımıza ve katkısı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

 

Bizler bu bildiğimiz istikametten, doğruluğu ispat edilmiş bir çizginin sahipleri olarak inandığımız temel doğrulardan vazgeçmeyeceğiz. Bizleri bu duruma, insanımızın zihinlerinin dalga dalga bulandırıldığı bir iklimde kitle iletişim araçlarıyla veya başka başka vesilelerle birliğimizin teminatı olacak başta dinimiz olmak üzere bugün memleketimizde ayrıştırıcı unsur haline bu yanlış siyaset getirdi.

Bütün bunlara rağmen önümüzdeki süreçte Türkiye’nin yeniden kendisine doğru bir rota tarif etme mecburiyeti ortadır. Bunu da tarif ederken bu büyük ülkenin sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkaracak, kendi kudret ve kapasitesini ortaya çıkaracak, siyasi iktisadi bütün insani unsurlarıyla beraber, yeniden bu büyük ülkeyi tarihin “milletlerin yarışı” olduğu bilinci içerisinde hak ettiği noktaya getirebilecek bir siyasi akla ihtiyacımız var. İşte bu siyasi aklın adı da, kimliği de sıfatı da demokratlık olacaktır,  demokratlar olacaktır. ”

Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal ve Beraberinde İzmir il Başkanı Metin Dökmeciler, Aydın il Başkanı Serhat Emanet, Uşak İl Başkanı Ekrem Ceylan, Bursa İl Başkanı Ali Biliz, Manisa İl Başkanı İdris Mecek, Balıkesir İl Başkanı Tamer Alver, Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, Yalova İl Başkanı Muharrem Er, Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, Düzce İl Başkanı Mithat Ceylan, Bilecik İl Başkanı Sezai Balta, Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Genel Başkan Yardımcısı Osman Varol, GİK Üyesi Sait Demir, MKK Üyesi Nedim Turbil'in katılımı ile gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.