Dr. Benar: Estetik paylaşımları kandırmacadan ibaret!

Dr. Benar: Estetik paylaşımları kandırmacadan ibaret!

Fırsatçıların insanların hem sağlığı hem de duyguları ile oynadıklarını belirten Dr. Benar, estetik operasyon yaptırmayı düşünenleri sosyal medya tuzaklarına karşı uyardı.

Londra’da Dermatoloji Uzmanı Dr. Hasan Benar’dan sosyal medya uyarısı geldi. Literatüre girmiş birden çok tıbbi makalesi bulunan, “2 Point Jawline” adını verdiği kendine ait dolgu uygulama tekniği ile tıp camiasında otoriteler arasında gösterilen Dr. Hasan Benar, estetik ameliyat yaptırmak isteyen kişilerin özellikle Instagram’daki before-after (öncesi-sonrası) fotoğraflarına kanmaması gerektiğini, bu paylaşımların çoğunun tuzak olduğunu söyledi.

Dr. Hasan Benar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sosyal medyada dolaşan öncesi-sonrası paylaşımları tam bir kandırmacadan ibaret. Telefonlara indirilen photoshop uygulamaları ile fotoğraflar üzerinde oynanıyor. Bilimsel ve tıbbi hiçbir temeli olmayan vaatlerle insanlar kandırılıyor. Ne yazık ki çoğu kişi, özellikle de gençler bu paylaşımlara kanıp hem paralarından hem de sağlıklarından oluyorlar” dedi.

5852832.jpg

"Hastalara Sorumluluğu Büyük!"

Estetik uygulamaların hayati riskler taşıdığını ve her doktora güvenilmemesi gerektiğini vurgulayan Dr. Hasan Benar, “Estetik operasyonların başarısı hekimin ve ekibinin tecrübesiyle doğru orantılıdır. Merdiven altı diye tabir edilen sözde kliniklerde yapılan uygulamalar, faydadan ziyade geri dönülmesi güç sonuçlara neden oluyor” diye konuştu.

Son dönemde yıldızı daha da parlayan estetik uygulamaların fırsatçılar tarafından suistimal edilmemesi için hastaların çok dikkatli ve seçici davranmaları gerektiğinin altını çizen Dr. Hasan Benar sözlerini, “Estetik müdahalelerde amacımız hastalarımızın hem güzel görünmelerini sağlamak hem de ufak tefek dokunuşlarla sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olmak. Ancak son dönemde yanlış ve acemice yapılmış uygulamalar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan kişilerle karşılaşıyoruz. Burada en büyük sorumluluk hastalarımıza düşüyor. Hekimi, ekibini ve operasyonun yapılacağı kliniği araştırmadan, bu konuda emin olmadan hiçbir uygulama yaptırmamalılar. Yoksa sonuçları çok ağır olabilir” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.