DUİR Faaliyetleri Ege Denizi'nde Başarıyla Tamamlandı

DUİR Faaliyetleri Ege Denizi'nde Başarıyla Tamamlandı

DUİR kısaltmasıyla başlatılan faaliyetler İzmir'de kurulan DUİR Birliği İzmir ile Ege Denizi ve İzmir ile Aliağa Limanları'nda 12-18 mayıs tarihleri arasında başarıyla tamamlandı.

İspanya (NAV AREA III Koordinatörü) tarafından yayınlanan NAV WARN 284/16 seyir ikazı, Türk Radyo tarafından yayınlanan 339/16 NAVTEX bildirisi ile İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nde icra edilen DUİR bilgilendirme faaliyetleri, tatbikata Türk ve Yabancı Bayraklı gemilerin katılımının yüksek olmasına katkı sağladı.

Beyaz Fırtına 2016 Tatbikatı ile irtibatlı olarak Ege Deniz Bölge Komutanlığı'nda kurulan DUİR Birliği/İZMİR tarafından, Ege Denizi’nde seyir yapan ve İzmir Limanlarında bulunan 26 Türk, 25 Yabancı Bayraklı gemi kaptanlarına yüz yüze, telefon ve e-posta aracılığıyla faaliyetler hakkında detaylı olarak bilgilendirme brifingleri verildi. Beyaz Fırtına 2016 Tatbikatı DUİR faaliyetlerine gönüllülük esasına göre toplam 51 gemi katıldı.

Faaliyetleri

DUİR faaliyetleri kapsamında DUİR Birliği/İZMİR tarafından ELMAS Denizcilik A.Ş’ye ait

MV UBEYD FEYZA gemisi ile TAŞUCU açıklarında 14 Mayıs 2016’da şirket onayı alındıktan sonra gemi kaptanı ile irtibat kurularak ticari gemiyi ziyaret eğitimlerine katılımlarına yönelik koordine sağlandı. 16 Mayıs 2016 tarihinde Ege Denizi SİSAM Adasının 13 mil kuzeybatısında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı savaş gemisi TCG KEMALREİS fırkateyni tarafından MV UBEYD FEYZA gemisi ile irtibat kurularak, eğitim maksadıyla ticari gemiye yaklaşma, gemi faaliyetleri hakkında bilgi alma ve ticari gemiyi ziyaret faaliyetleri icra edildi.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı koordinesinde icra edilen DUİR faaliyetleri ile Ege Denizinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı gemileri ve Deniz Ticaret Filosu arasında başarılı bir işbirliği sağlanarak DUİR faaliyetleri hedeflerine ulaşıldı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.