“Dünya Sevgi Günü” Karşıyaka'da kutlandı

“Dünya Sevgi Günü” Karşıyaka'da kutlandı

Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve ASO’unda “14 Ekim Dünya Sevgi Günü” kutlandı. Demet demet güller Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve ASO’ya gelenlere takdim edildi.

Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve ASO çalışanları, öğretmenleri, kursiyerleri ve misafirlerin katılımı ile düzenlenen etkinlikte, onlarca kilo sarma yapıldı dağıtıldı. Bundan sonra bir gelenek haline getirileceğini ifade eden Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Suat Korkmaz, “Amacımız insanların birbirlerini sevmelerini hoşgörü ile yaklaşmalarını amaçlıyoruz” dedi.

Korkmaz, sevginin yeryüzündeki kötülükleri yok edeceğini, barışın tesis edileceğini ekolojik dengenin düzene gireceğini, yarınlara temiz bir dünya bırakılacağını, daha mutlu çocuklar yetişeceğini ifade etti. Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Suat Korkmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

14-ekim-dunya-sevgi-gunu3.jpg

“Biz Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve ASO olarak "Güçlü sevgi sıfır sorun" projemizi başlatmış bulunuyoruz. Bu amaçla yapacak olduğumuz çalışmalarla özellikle kadınlarımızın işyeri sahibi olmalarını, iş bulmalarını teşvik edeceğiz ve öncülük edeceğiz. Ülkemizde her kadın ve gencin hiç kimseye ihtiyaç duymadan ayakları üstünde durmaları için gerekli eğitimleri almalarını sağlayacağız.

14-ekim-dunya-sevgi-gunu2.jpg

Evlerdeki atıkları gübre yapmayı, o gübre ile balkonlarında organik tarım ürünleri yetiştirmelerini sağlayacağız. Dünyanın ekolojik yapısına böylece deniz yıldızları atmış olacağız. 14 Ekim Dünya Sevgi Günü nedeniyle kurumumuz proje ekibi çok yakında sunumlarını yapacaklar. İnsanların daha onurlu bir yaşam mücadelesi vermeleri için ruhen, kalben temiz kalmaları çok önemli bizde bu amaçla 14 Ekim Dünya Sevgi Günü’nü Karşıyaka’dan ilan ediyor ve birincisini kutluyoruz.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.