Efkan Ala: Terörist DAEŞ Bağlantılı

Efkan Ala: Terörist DAEŞ Bağlantılı

19 Mart'ta İstiklal'de gerçekleştirilen intihar saldırısının ardından kafalarda bir çok soru işareti bırakan teröristin kimliğini ve örgütünü açıkladı. Ala; "Taksim saldırısını gerçekleştiren terörist 1992 doğumlu Mehmet Öztürk'tür. Eldeki mevcut bulgular

19 Mart'ta İstiklal'de gerçekleştirilen intihar saldırısının ardından kafalarda bir çok soru işareti bırakan teröristin kimliğini ve örgütünü açıkladı. Ala; "Taksim saldırısını gerçekleştiren terörist 1992 doğumlu Mehmet Öztürk'tür. Eldeki mevcut bulgular teröristin DAEŞ terör örgütü ile bağlantılı olduğunu göstermektedir" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala düzenlediği basın toplantısında İstanbul'da gerçekleştirilen intihar eylemine dair önemli bilgiler verdi. Teröristin kimliğinin tespit edildiğini belirten İçişleri Bakanı, "Terörist 1992 doğumlu Gaziantep nüfusuna kayıtlı Mehmet Öztürk'tür. Eldeki mevcut bulgular, teröristin DAEŞ terör örgütüyle bağlantılı olduğunu göstermektedir" açıklamasını yaptı.

"Şu ana kadar konuyla ilgili 5 gözaltı olmuştur"

İstanbul İstiklal'de intihar eylemi düzenleyen teröristin kimliğini açıklayan Efkan Ala, teröristin daha önce hiçbir suça karışmadığını belirterek, sahip olunan bilgilerin terörist Mehmet Öztürk'ün DAEŞ ile bağlantılı olduğunu gösterdiğini ifade etti. İçişleri Bakanı, konuyla ilgili araştırmaların sürdüğünü belirterek olayla bağlantılı olabilecek 5 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Öte yandan bakanın bahsettiği gözaltına alınan 5 kişi arasında Öztürk'ün babası ve kardeşi de var.

medyaege-nevruz

"Vatandaşlarımızın Nevruz'unu kutluyorum"

İçişleri bakanı Efkan Ala, ülke genelinde 200 bin güvenlik görevlisinin Nevruz'da asayişi sağlamak için görevlendirildiğini belirterek, "vatandaşlarımızın Nevruz'unu kutluyorum" dedi. Ala, bin 200'ün üstünde noktada güvenlik araması yapıldığını, bu aramaların Nevruz'un yakışır şekilde kutlanması için alındığı ifade etti. Güvenlik görevlilerinin vatandaşlara en güzel biçimde davranacağını belirten bakan; "Vatandaşlarımızın da güvenlik birimlerimize yardımcı olmasını diliyorum. Aldığımız bu tedbirlerin uygulanıp, uygulanmadığının tespiti için de 161 müfettiş görevlendirilmiştir" şeklinde konuştu

18 il ve ilçede Nevruz için izin verildiğini açıklayan İçişleri Bakanı, izin verilmeyen bölgeler hakkında; " Vatandaşlarımızın güvenliği bakımından yapılmaması değerlendirilmiştir valilik ve kaymakamlıklar tarafından. Daha sonra yapılması için ertelemeler bildirilmiştir. Kendilerine gerekçesiyle yerel birimler tarafından aktarılan bu hususları makul karşılamışlardır, teşekkür ediyorum." dedi.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.