Egelim Lojistik’ten Sektörde Dev Adım

Egelim Lojistik’ten Sektörde Dev Adım

Yatırım filosunu genişleten Egelim Lojistik, 42 adet yeni Volvo Trucks çekici alımı yaptı. Egelim, böylece ekipmanlar ve üstyapıları ile birlikte ortalama 5 Milyon Euro’luk yeni bir yatırıma daha imza attı.

Mehmet ÖZDOĞRU Yeni teslim aldığı Volvo Trucks çekici ve ekipmanları ile 5 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yapan Egelim Lojistik, filosunu üçte bir gibi büyük bir oranda genişletiyor. Toplam 200 araçlık filoya ulaşan firma, Ege Bölgesi’nde lojistik hizmetlerinin gelişmesi için de çalışmalarını sürdürüyor. Egelim Lojistik’in yeni yatırımları çerçevesinde aldığı araçların teslimatı için düzenlenen törende Egelim Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Erim ile Volvo Trucks adına Volvo Grup Kamyonları Ticari Direktörü Şafak Tuğut hazır bulundular.

????????????????????????????????????

Egelim Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Erim lojistik sektörünün ülke ekonomisindeki öneminin ve katkısının tartışılmaz olduğuna dikkat çekerek, “Ege Bölgesi lojistik anlamında aslında Türkiye’nin önemli üslerinden biri olmalıdır. Egenin lojistik alanında gelişmeye devam etmesi için daha fazla yatırım ve altyapı gerekiyor. Aliağa Ticaret Odası’nın verdiği bilgilere göre sadece Aliağa Bölgesi’nde günlük 5000 araç giriş-çıkış yapmaktadır. Ancak lojistik şirketleri için zaman ve giderler çok önemli olduğundan bu konularda tasarruf yapmamızı sağlayacak bir altyapının oluşturulması bölgemiz için önemli. Bu nedenle bölgemizin lojistik anlamında gelişmesi için daha fazla yatırıma ihtiyaç olduğu inancındayız” diye konuştu.

Erim, 500 kişilik kadroları ile lojistik sektöründe ve liman hizmetlerinde büyümeye devam ettiklerinin altını çizerek, “Aliağa Bölgesi’nde yıllardır vergi rekortmeni olarak titizlikle yatırım yaptığımız lojistik alanında amacımız, daha da büyümek ve daha çok istihdam sağlamak. Aliağa merkezli olarak Ege Bölgesi’ndeki gelişime öncülük ediyoruz. Böyle bir büyüme içinde iş ortaklarımızı titizlikle seçiyoruz. Volvo kamyon ve çekicilerinin dünya çapındaki liderliği ve kalitesi filomuza güç katacak. Özellikle gıda ve inşaat alanında sunduğumuz lojistik hizmetlerinde, hem zaman hem de işletim maliyetlerinde tasarruf yapabilmek çok önemli. Volvo Trucks kalitesi ve teknolojisi ile bakım ve arıza giderlerinden tasarruf sağlayarak araçlarımızın yollarda hizmet verdiği zamanı arttırırken yakıt tasarrufu ile rekabet gücümüze katkıda bulunuyor” şeklinde konuştu.

Lojistik sektöründeki filolar için araç satın alma maliyeti kadar işletme maliyetlerinin önemine dikkat çeken Erim, “Egelim Lojistik olarak filomuzu ve operasyonlarımızı göz önünde bulundurduğumuzda yılda sağladığımız yüzde 1’lik yakıt tasarrufunun getirisi yaklaşık 1 Trilyona eş değer oluyor. Bu çok önemli bir rakamdır. Volvo Trucks’dan teslim aldığımız yeni araçlarla tasarrufun yüzde 3’lere kadar artacağını ön görüyoruz. Bu da filomuz için ortalama 3 Trilyon civarında bir kazanım anlamına geliyor” dedi.

Volvo Group Kamyonları Ticari Direktörü Şafak Tuğut ise alanında lider olan bir araç üreticisi olarak Egelim Lojistik gibi bölgesinde kalkınma sağlayan bir lojistik şirketine ürünlerini teslim etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek,“Egelim Lojistik’in sunduğu hizmetlere yönelik olarak Volvo FH, FM ve FMX serisini kapsayan farklı ürün gamlarından geniş bir yelpazede bir filo teslimatı gerçekleştirdik. Egelim Lojistik, bu araçlardan bir kısmının alımında Euro 6 motoru tercih etti. Egelim Lojistik’i kısa vadede iş hacimlerini ve kazançlarını arttıracak yatırımlarından dolayı tebrik ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.