Emekçi dostu Başkan Çalkaya

Emekçi dostu Başkan Çalkaya

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde taşeronlar dahil tüm işçilerine ikramiye veren Balçova Belediyesi bizim için emekçi dostu belediyedir."

Belediye-İş 4 No’lu Şube Başkanı Ayhan Doğan, işçi ve işçi hakları ile ilgili uygulamalarından dolayı Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’ya tüm işçiler adına teşekkür etti. Uzun yıllardır Balçova Belediyesi’nde yetkili sendika olduklarını ve işçinin günü gününe maaşının ödendiğini belirten Ayhan Doğan “Yaşanan krize rağmen şu anda işçisine borcu olmayan çok az sayıdaki belediyeden birisi Balçova Belediyesidir. Bu bizim emek mücadelemiz açısından çok önemli bir kazanımdır. Aynı zamanda belediyemizin başarısı açısından da kazanımdır. Çünkü geçim derdinde olan maaşının akıbetini düşünen işçiden verim alamazsınız” diye konuştu.

foto3.jpg

Balçova Belediyesi’nin sadece sendikalı işçilere değil KHK ile Belediye bünyesine geçen taşeron işçilere de emeklerinin karşılığını verdiğini vurgulayan Ayhan Doğan “KHK ile bünyesine aldığı personeline ikramiye veren tek belediye Balçova Belediyesidir. Oradaki arkadaşlarımız 1 Mayıs’ta Dini bayramlarda, yeni yılda ve en önemlisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda diğer sendikalı arkadaşlarımız gibi ikramiye almaktadır. Tüm bunların yanında işçi maaşını almadan Belediye Başkanımızın maaşını almaması bizim için çok kıymetlidir. Biz bu nedenlerle Balçova Belediye Başkanımız Mehmet Ali Çalkaya’yı emekçi dostu başkan olarak görüyor ve kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.