EN DOĞAL EĞİTİM İÇİN İMZALAR ATILDI

EN DOĞAL EĞİTİM İÇİN İMZALAR ATILDI

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı arasında “Doğa Temelli Ekoloji Eğitimi” protokolü imzalandı.

Proje sayesinde doğa içinde eğitim alacak öğrenci, veli ve öğretmenlere doğal ve ekolojik yaşam sevgisi aşılanmış olacak.

İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğü farklı bir çalışmaya daha imza atarak eğitimde farklılık oluşturmaya devam ediyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan “Veli Eğitim Akademisi” tarafından yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı işbirliğiyle imzalanan protokolle öğrenci, veli ve öğretmenler doğa temelli, ekoloji eğitimi alacak.

DOĞA İÇERİSİNDE EĞİTİM
 

İmzalanan protokol kapsamında eğitim sadece okullarla sınırlı kalmayacak, doğanın içerisinde de olacak. Bu kapsamda öğretmen, veli ve öğrenciler ekosistem ve ekoloji ile tanıştırılarak kolay ve eğlenceli bir eğitim almış olacak.

2 AYDA 100 ÖĞRENCİ-VELİ
 

Nisan - Haziran 2018 dönemi içerisinde tamamlanması planlanan projede 2 aylık sürede 5 ilçede 5 kez olmak üzere 100 öğrenci ve 100 veliye ulaşılması hedefleniyor. Projenin hedef kitlesinin ise 11-13 yaş arası İzmir’deki ortaokul öğrenci ve bu öğrencilerin velileri olduğu belirtildi. Sosyal medya da eğitimin bir parçası olacak. İzmir il Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi imzalanan protokolde ekoloji eğitiminin verilmesi ve öğrencilerde doğa sevisinin oluşturulabilmesi için eğitimin her alanından faydalanılacağını belirtti.
 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.