Erkunt Traktör'den yatırım hamlesi!

Erkunt Traktör'den yatırım hamlesi!

Türkiye’deki Hisarlar bayilerine ve tüm dünyada ihracat yapılan müşterilere hizmet verilmeyi sürdürecek

31’den fazla ülkeye ArmaTrac markasıyla ihracat yapan ve Türkiye’nin önde gelen traktör üreticisi olan Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. bugün Hisarlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Tarım Makinelerinin seçilmiş bazı aktif varlıklarını satın alacağını açıkladı. Bu varlıkların içinde Hisarlar markası, ürün fikri mülkiyet hakları ve üretim varlıkları bulunmaktadır.

Yapılan anlaşma, ek bir üretim anlaşmasını da kapsayarak, Hisarlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Eskişehirde bulunan tesisinden Erkunt Traktör’e ürün tedarik edilmesini ve tedarik edilen bu ürünlerin Erkunt Traktör Sanayii A.Ş aracılığı ile Hisarlar’ın Türkiye’deki 65 bayisine ve yurtdışında 40 ülkeyi kapsayan ağına dağıtılmasını kapsamıştır.

tolga-saylan.jpg

Bu girişim, Erkunt Traktör Sanayii A.Ş’nin sadece bir traktör üreticisi olmaktan öte tam kapsamlı tarımsal ekipman alanında orjinal ekipman üreticisi olma sürecinde çok önemli bir adım olarak algılanmıştır. Ekunt Traktör CEO ve Genel Müdür’ü Tolga Saylan konuyla ilgili; “Bu anlaşma, çiftçilerin faaliyetlerini kaliteli ürünlerle geliştirebilme ve yaşamlarını iyileştirebilmenin yollarını arama hedefimize parallel olarak atılan yeni bir adım. Mahindra Grubu’nun Tarım Ekipman Sektörü’nün ana amacı olan “Çiftçilerin Geçim Kaynaklarını Zenginleştirme ve Tarımı Dönüştürme” felsefesiyle de bağdaşmaktadır”.

Buna ek olarak, Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. Hisarlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin seçilmiş bazı kabin üretim varlıklarını da satın alacaktır. Bu durum Erkunt’un kabin üretim kapasitesini belirgin bir biçimde artıracaktır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.