Fahrettin Altun'dan Avrupa'ya tepki! "Tehlikeli olan bir yer"

Fahrettin Altun'dan Avrupa'ya tepki! "Tehlikeli olan bir yer"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıklama yaptı

Altun açıklamalarında şunları belirtti;

"Avrupa, Müslümanlar için gittikçe tehlikeli olan bir yer. Saldırgan karikatürlerle ‘köpek ıslığı siyaseti’, Müslümanlara yönelik ayrımcılık suçlamaları ve cami baskınları ifade özgürlüğüyle ilgili değildir. Bu ,korkutmak ve Müslümanlara, Avrupa ekonomisinin ilerlemesi için hoş karşılandıkları ancak asla ait olmayacaklarını, hatırlatmaktır.

Bugün Avrupa toplum kültüründe Müslümanlarla ilgili gördüğümüz her şey, 1920’lerde Avrupalı Yahudilerin şeytanlaştırılmasına benziyor. Bazı Avrupalı liderler bugün yalnızca Müslümanları orta yerinden hedef almıyor. Bizim kutsal değerlerimize, peygamberimize ve siyasi liderlerimize, yaşam biçimimize saldırıyorlar.

Avrupa’nın Müslümanlara yönelik düşmanlığı ve onları ‘disipline etme’ çabaları, İslam’a, Türkiye’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yaygın düşmanlıktan ayrılamaz. Avrupalıların anlaması gereken şey şu: Müslümanlar siz bizi istemediğiniz için gitmeyecek. Bize hakaret ettiğinizde diğer yanağımızı çevirmeyeceğiz. Kendimiz her bedelde savunacağız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.