Foça'da Denizin Dibinden Halı Çıktı

Foça'da Denizin Dibinden Halı Çıktı

Foça Belediyesi, Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu ve Türkiye Tabiatını Koruma Derneği’nce Foça’da kıyı ve sualtı temizliği gerçekleştirildi.yapılan çalışmada görenler şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Foça Belediyesi ekiplerinin desteğinde, Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu üyesi 5 dalgıç ve duyarlı 1 dalgıç, Küçükdeniz Limanı’nda sualtı temizliği; Ege Üniversitesi öğrencileri ile çevreye duyarlı vatandaşlar da, İngiliz Burnu mevkiinde kıyı temizlik çalışması yaptı.

Kıyı ve sualtı temizliğinde toplanan, kâğıtlar, plastikler, metaller, pet ve cam şişeler ile benzeri maddeler, gün geçtikçe artan çevre kirliliğine karşı vatandaşların daha dikkatli olmasını sağlamak amacıyla sergilendi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ‘Öncelikle Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğumuza ve öğrencilerimize teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Açıkçası dünyamız ve ülkemiz, çevre açısından giderek kirleniyor. Maalesef ilçemizde bu çevre kirliliğinden nasibini alıyor. Bugünkü çevre etkinliğimiz, hem bölgemizde kurulmak istenen termik santrallere karşı durma, hem de denizlerimizin kirlenmesine karşı çıkma adına önemli bir mesaj veriyor. Öğrenci arkadaşlarımız, Kent Konseyimiz, Su Ürünleri Kooperatifimiz, Hayvanları Koruma Derneğimiz ve birçok paydaşımız burada. Çevre etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Buradan bir ışık yakalım istiyoruz. Çevremizi kirletmeyelim! diyoruz’ dedi.

Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu adına konuşan, Biyoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi Burcu Çavuşoğlu’da, ‘Bu çalışmayı yapmaktaki amacımız, gün geçtikçe artan çevre kirliliğine karşı dikkat çekmek, toplumu bilinçlendirmek ve öğrenciler arasında da bu konu hakkında farkındalık yaratmaktır. Kolajlar1 Başkanımız Gökhan Demirağ’a bizlere sağladığı destekleri için çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.