Gaziemir Belediyesi'nde Stajyerlere Veda

Gaziemir Belediyesi'nde Stajyerlere Veda

Staj yapan 60 lise öğrencisi sertifikalarını Başkan Şenol’un elinden aldı.

2015- 2016 eğitim öğretim döneminde Gaziemir Belediyesi’nin birimlerinde haftanın 3 günü staj yapan 60 meslek lisesi öğrencisi stajlarını tamamladı. Lise son sınıf öğrencileri stajlarının son gününde Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’la bir araya geldi. Belediyenin meclis salonunda düzenlenen törende stajyerlere sertifikalarını veren Başkan Şenol, gençlere nasihatte bulundu. Hayatta ki en büyük idealinin doğup büyüdüğü kent Gaziemir’e belediye başkanı olmak olduğunu ve hedefine ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Şenol, öğrencilere hayatta başarılı olabilmeleri için, hedeflerini yüksek tutmalarını ve istedikleri işi yapmalarını öğütledi. Konuşmayan, eleştirmeyen genç nesil yaratılmaya çalışıldığından yakınan Şenol, “Hayatınıza kendiniz yön verin. Hangi mesleği yapacağınıza siz karar verin. Konuşun, eleştirin, sorgulayın. Cumhuriyet ve gelecek sizlere emanet” diye konuştu.  

03596a61-766f-4c98-9c60-b1e4d178290a

‘Eğitim ve sağlık önceliğimiz’

Öğrencilere mutlaka bir sanat ve spor dalıyla uğraşmalarını, sosyal olmalarını öğütleyen Başkan Şenol, eğitim ve sağlığın doğrudan görev ve sorumlulukları arasında olmamasına rağmen bu alanlarda önemli çalışmalar yaptığını ifade etti, şunları söyledi: “Bu iki konu benim önceliğim. Çünkü eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentlerin çok hızlı geliştiğine inanıyorum. Halen GAZİGEM aracılığıyla yaklaşık 3 bin öğrencimize ücretsiz dershane hizmeti veriyoruz. Okullarımızın her tür ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Okula başlayan çocuklara kırtasiye seti dağıtarak heyecanlarına ortak oluyoruz” diye konuştu.

Günümüzde çevrenin ve doğanın ciddi anlamda katledildiğinin altını çizen Başkan Şenol, gençlerden çevreye daha duyarlı olmalarını istedi. Çevre alanında yaptığı çalışmaları anlatan Şenol, “Ülkemizin geleceği siz gençlerimize bırakacağımız en büyük mirasımız çevre. Sizlerde çevre konusunda daha duyarlı olun, doğaya sahip çıkın” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.