1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Google Chrome’dan büyük yenilik!
Google Chrome’dan büyük yenilik!

Google Chrome’dan büyük yenilik!

Chrome Windows 10 bildirim merkezi ile çalışıyor!

A+A-

Google tarafından Windows 10 için Chrome kullanıcılarına önemli bir yenilik sağlanmış durumda. Google Chrome Windows 10 bildirim desteği sayesinde artık Bildirim Merkezi çatısı altına girdi.

Artık Chrome bildirimleriWindows 10 Hareket Merkezi üzerinden Windows bildirimleri ile aynı şekilde gözükecek. Yeni bildirim özelliğinin Chrome 68sürümü ile birlikte geldiğinin de altını çizelim. Şu anda kullanıcıların yüzde 50’sine bu özelliğin sunulduğunun altı çiziliyor. Bu sayede Chrome yerel bildirimlerde kendisine bir yer edinmiş oldu.

İleriki günlerde ve haftalarda Chrome 68 ile bildirim özelliği alacak kullanıcı sayısının artması planlanırken, bildirim özelliğinin gelişini beklemek istemeyenler için de bir yol sunuluyor. Adres çubuğuna chrome://flags yazıp “Enable native notifications” (Yerel bildirimleri aktif et) seçeneğini seçerek Windows tarzı bildirimlere hemen kavuşmanız mümkün.

Windows ayarları ile uyum içinde çalışacak Chrome bildirimleri sayesinde, Odaklanma Yardımı (eski Sessiz Saatler) konusunda sorun yaşamayacaksınız. Yani bildirimler siz oyun oynarken, ekranınızı yansıtırken veya günün belirli saatlerin otomatik olarak sizi rahatsız etmeyecek. Ek olarak TakvimSlack veya Twitter bildirimleri de hem daha işlevsel hem de daha az rahatsız edici hale gelecek.