Görünür Belediyeler arasında Buca'da yerini aldı

Görünür Belediyeler arasında Buca'da yerini aldı

İzlemedeyiz Derneği tarafından verilen Görünür Belediye Sertifikası bu sefer Buca Belediyesinin oldu.

İzlemedeyiz Derneğinden yapılan açıklamaya göre Görünür Belediye Sertifikası Levent Piriştina, başkanlığındaki Buca Belediyesi’ne verildi. Buca Belediyesinin http://www.buca.bel.tr  alan adındaki internet sitesinin başlıca belediye erişilebilirliğini ve bilgi paylaşımını ölçen Görünür Belediye değerlendirmesinden yeterlilik almıştır.

Buca Belediye’sinin, ulaşılabilirlilik ve bilgi paylaşımı alanlarında olumlu bir örnek teşkil ettiği, Bucalıların Belediye çalışmalarını hızlı ve verimli bir şekilde takip edebildiği,yapılan proje ve harcamalardan haberdar olabileceği bir internet sitesinin kullanımda olmasının önemi belirtildi.

İzlemedeyiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Örsek yapmış olduğu açıklamada, Görünür Belediye Sertifikasının Türkiye’de bir ilk olduğunu, yerel yönetimlerin önceliklerinin arasında seçmenlerin kendi belediyeleriyle ilgili tüm bilgilere en hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri olduğunu belirtti.

Baybars Örsek, Buca Belediyesi’nin Görünür Belediye sertifikasına sahip olmasının bu amaç doğrultusunda yapılan çalışmaların bir göstergesi olduğunu, Levent Piriştina aşkanlığındaki Buca belediye’sinin ,Türkiye’deki 1397 Belediyenin tamamı için bir örnek oluşturmasını dilediklerini belirtti.


İzlemedeyiz Derneği, Türkiye’nin yönetişim kapasitesinin gelişmesi için veri temelli sosyal yayıncılık ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirir. Aralarında Doğruluk Payı gibi Türkiye’nin ilk ve tek doğruluk kontrol çalışmasının da yer aldığı İzlemedeyiz Derneği ile ilgili detaylı bilgiye izlemedeyiz.org adresinden ulaşılabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.