Güzelbahçe Belediyesi, kadınlara tasarım eğitimi verecek

Güzelbahçe Belediyesi, kadınlara tasarım eğitimi verecek

Güzelbahçe Belediyesi ve İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) ile yapılan işbirliği ile semt merkezlerinde kurs gören kadınlara, takı, seramik ve tekstil tasarımı konusunda eğitim verilecek.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye olarak semt merkezlerinde kurs gören kadınlara çeşitli alanlarda sundukları eğitimlerin yanı sıra, kadın sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle projelendirilen eğitimleri kadınların ayağına götüreceklerini belirtti.

Başkanı İnce, “Merkezlerimizde biçki dikiş, nakış, seramik, makrome ve resim kursları alan kadınlarımız, ürettikleri ürünlerin pazarlanmasını ve markalaşmasını sağlayacak takı, seramik ve tekstil tasarımı eğitimi alacak. Ayrıca kadınlarımız sağlık okur-yazarlığı eğitimleri kapsamında doğru beslenme, doğru ilaç kullanma ve ilaçların yan etkileri konusunda bilgi sahibi olacaklar” dedi.

imgn6246-1.jpg

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği(İKKB) Yönetim Kurulu üyeleri ile makamında bir araya gelen Başkan Mustafa İnce, ”Kadınlarımızın sosyalleştiği Kadın Aktivite Merkezlerimizde kentlilik bilinci, kente sahip çıkma, kişisel gelişim, farkındalık yaratma adına önemli hizmetler veriyoruz’’diye konuştu.

İŞBİRLİĞİ İLE YERİNDE EĞİTİM

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Gülsen Çetiner Özkan da kurs gören kadınlara uzmanların desteğiyle vizyon kazandıran eğitimler sunduklarını belirterek şunları söyledi; “Yerinde eğitimi savunuyoruz. Bünyemizde barındırdığımız 70’e yakın kadın derneği yönetici ve üyelerimizle belediyelere ait semt merkezlerinde kadınlarımıza ürün pazarlanmasında kolaylık sağlayacak ve markalaşmanın yolunu açacak takı ve tekstil tasarımı konusunda eğitimler veriyoruz. Sivil toplum olarak belediye işbirliğiyle kadınların eğitilmesi için elimizden geleni yapacağız.”

Ziyarete İKKB yönetim kurulu ve üyeleri Lütfiye Ceviz, Prof. Dr. Tülay Canda, Meliha Çevik, Dilek Yaltı, Fatma Tunç Köprülü ve Güler Bilgen katıldı.


Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.