Hüseyin Aygün'den Bayık'a 3 Soru

Hüseyin Aygün'den Bayık'a 3 Soru

TBMM 24. Dönem Milletvekili, avukat ve yazar Hüseyin Aygün Ankara'daki patlamanın ardından Cemil Bayık'ın Times Gazetesi'ne verdiği röportaja eleştirerek Bayık'a 3 soru yöneltti.

TBMM 24. Dönem Milletvekili, avukat ve yazar Hüseyin Aygün Ankara'daki patlamanın ardından Cemil Bayık'ın Times Gazetesi'ne verdiği röportaja eleştirerek Bayık'a kendi de cevapladığı 3 soru yöneltti. Sorduğu sorularla Bayık'ı da eleştiren Aygün'ün sosyal medyadan yönelttiği sorular şöyle;

Kürt kentlerini yağmalayıp yıktılar diyen Cemil Bayık'a cevap veren Aygün, 'Kürt kentlerini yağmalayıp yıkan' Türk halkı değil, AKP ve onun polis örgütü ve askeri liderliğidir. Yoksul ve kardeş Türk halkını zan altında bırakamazsınız; "Cemil Bayık, Times'a, 'Türkler Kürt kentlerini yağmalayıp yıktılar, intikam hisleriyle doluyuz, gerillalarımıza intikam çağrısı yapıyoruz, her emir meşrudur' demiş.

Birincisi, 'Kürt kentlerini yağmalayıp yıkan' Türk halkı değil, AKP ve onun polis örgütü ve askeri liderliğidir. Yoksul ve kardeş Türk halkını zan altında bırakamazsınız. "

medyaege-huseyin-aygun

"O halde, siz AKP'yi taklit ediyorsunuz"

Eski milletvekili AKP'nin Sur'da masumları öldürmesini gerekçe sunarak, Ankara'da öğrencileri, kadınları çocukları katlemenin AKP'yi taklit etmek olduğunu söyledi;

"İkincisi, AKP Sur'da masumları katlediyor diye, siz Ankara'da ODTÜ'lü öğrencileri, dershaneye giden liselileri, kadınları, çocukları mı katledeceksiniz? O halde, siz AKP'yi taklit ediyorsunuz."

Son olarak Hüseyin Aygün, "intikam" ve "her şey meşrudur" sözlerini sorgulayarak, Kürt sorununa çözüm mü aradıklarını yoksa Saray'ın kaos senaryosuna katkı yapıp yapmadığını sordu;

"Üçüncüsü, 'İntikam', 'her eylem meşrudur' sözlerinizle, siz Kürt sorununa çözüm mü arıyorsunuz, yoksa 7 Haziran'da Saray'da planlanan Türkiye'nin kaosa sürüklenmesi senaryosuna katkı mı yapıyorsunuz? Kızılay'daki saldırı Sur'da yapılandan bin kat daha vahşidir, büyük bir insanlık suçudur."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.