1. YAZARLAR

  2. Ömer Oktay Bal

  3. HyperX’den Yayıncılara Özel USB Mikrofon Duyurusu!
Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

HyperX’den Yayıncılara Özel USB Mikrofon Duyurusu!

A+A-

basliksiz-1-072.jpg
Oyunların fiyatındaki hızlı yükseliş artık oyun severlerin oyun oynayamamasına neden olmakta. Hal böyle olunca oyunları başkalarından izlemek isteyen kullanıcılar ya Youtube videolarına ya da Oyun canlı yayınlarına yöneliyor.

Her geçen gün artan yayıncı sayısı nedeni ile de artık neredeyse yayını yapılmayan oyun yok durumunda. Kaliteli bir yayın için mutlaka kaliteli ekipmanlar kullanılmalıdır. Söz konusu kalite olduğu zaman ses iletiminde ses kartları yetersiz kalabiliyor. 

Bu sorunu bilen HyperX, yayıncılar için özel USB mikrofon duyurusunu yaptı.

Özel mikrofon USB 2.0 ve üzeri herhangi bir USB portuna takıldığı andan itibaren kullanılabilir halde olacak. Ses kartına ihtiyaç duymadan çalışabilme özelliğine sahip olan bu Mikrofon, ister istemez seslerdeki kaliteyi ortaya çıkarıyor.

Ufak Bildirim Işığı ve Tek Dokunuş ile Sessize Alma

basliksiz-2-030.jpg
Söz konusu canlı yayın olduğu zaman ani bir şekilde mikrofonu sessize alma durumları yaşanabilir durumda. Konu böyle olunca HyperX yayıncıları düşünerek tek dokunuş ile sessize alma özelliğini mikrofona eklemiş durumda.

RGB teknolojisi kendini geliştiriyor, gelişim de kendini diğer parçaların üzerinde göstererek adeta bir görsel şölen yaratıyor. Ancak, HyperX markası burada diğer markalardan ayrıcalık yaparak mikrofon üzerine sadece ufak bir bildirim ışığı koymuş durumda. 

Kırmızı renkte olan bu ışık, mikrofonun çalışıp çalışmadığını ve sesi iletip iletmediğini yayıncılara gösterebilecek.

HyperX SoloCast Mikrofon
Yayıncılar için özel üretilen HyperX SoloCast USB mikrofon, ses yalıtımı konusunda da diğer mikrofonlardan öne çıkar durumda. Tasarım olarak her ne kadar bir kubbeyi andırıyor olsa da mikrofon iç yerleşimi sayesinde arka plandan gelen sesleri tamamen izole edebiliyor.

Yayıncının konuşma alanına göre özel tasarlanan ses iletimi sayesinde mikrofona doğrudan konuşulmadığı zamanlarda sesleri almamakta. 

Özellikle mikrofonun arka kısmında kalan sesleri izole edebilme teknolojisine sahip olan bu mikrofon, bilgisayarlardan gelen seslerin yanı sıra dışarıdan gelen rahatsız edici seslerin de önüne geçiyor.

HyperX SoloCast Mikrofon Özellikleri ve Özel Onayları!

_jpg.jpg

Team Speak ve Discord, en bilinen oyun yönetim ve konuşma programlarından sadece birisi. Söz konusu yazılımlar tarafından da onaylanan bu yeni mikrofon ses iletim konusunda kendi başarısını göstermiş durumda. 

Her ne kadar dolar kazanan ülkelere göre fiyatı oldukça makul oluyor olsa da ülkemizde doların son dönemlerde 10TL ye dayandığını göz önünde bulunduracak olursak 80$ değerindeki satış fiyatı ciddi anlamda fark yaratıyor. Söz konusu fiyata henüz Türkiye üzerindeki vergiler eklenmiş durumda değil.

20Hz-20 kHz tepki aralığı ve -6dBFS (1kHz’de 1 V/Pa) hassasiyet

48 kHz, 44.1 kHz, 32 kHz, 16 kHz, 8 kHz frekansları arasında özel ses engelleme seçenekleri

Önceki ve Sonraki Yazılar