İcradan satılık başkan koltuğu

İcradan satılık başkan koltuğu

Borç kapıya dayandı, Başkanın koltuk elden gitti

Yıllar önce bir temizlik firması ile anlaşma yapan ve söz konusu firmadan malzeme ile temizlik hizmeti alan Menemen Belediyesi, firmanın hizmet bedelini ödemediği için icralık oldu. Yaşanan bu olayın ardından belediye başkanının koltuğu haciz edildi. 

menemen.jpg

Edinilen bilgiye göre, Ege Taş Temizlik LTD. ŞTİ.  2010 yılında Menemen Belediyesine temizlik malzemesi ve işçilik hizmeti verdi. Yapılan çalışmaların ardından temizlik şirketi Menemen Belediyesi’ne fatura kesti, fakat borcun ilk ödemesi olan 350 bin TL'lik kısmını tahsil edemedi. Bunun üzerine defalarca uyarıda bulunan firma uzun bir bekleyişin ardından çözüm elde edemeyince konuyu yargıya taşıdı. Parasını tahsil edemeyen Ege Taş Temizlik konuyu yargıya taşıyınca, Menemen İcra Müdürlüğü Menemen Belediyesi hakkında icra takibi başlattı. 

İcralık olduğunu öğrenen Menemen Belediyesi, icra takibine itirazda bulunarak herhangi bir ödeme yapmadı. Menemen Belediyesinin ödeme yapmaması üzerine, söz konusu şirket alacağını tebliğ ederek şirketi tasfiye etmek zorunda kaldı. Belediyenin etmiş olduğu itirazın iptali için görülen dava, Menemen Asliye Hukuk Mahkemesi 2018/274 karar sayılı dosyasında karara bağlandı. Mahkeme belediyece yapılan itirazın kötü niyetli yapıldığını belirterek, Menemen belediyesinin itirazını iptal etti ve bedelin faizi ile birlikte alacaklı firmaya ödenmesine karar verdi. 

Öte yandan, Menemen Asliye Hukuk Mahkemesi, Menemen Belediyesi’ni bu davranışından dolayı yüzde 20 kötü niyet tazminatı ödemeye de mahkum etti. Mahkemenin kararının ardından Menemen Belediyesi’nin 350 bin TL'lik borcu, harçlar, avukatlık ücreti, faizler ve masraflar ile birlikte 1 Milyon lirayı buldu. Fakat Menemen Belediyesi Başkanı Tahir Şahin söz konusu borcu bir türlü ödemeyince Menemen İcra Müdürlüğü’nce haciz işlemleri başlatıldı. Haciz işlemi kapsamında, belediye başkanı Şahin'in makam koltukları haciz edildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.