Identify Partner Programı büyüyor

Identify Partner Programı büyüyor

Uzaktan Kimlik Doğrulama (KYC) denilince akla ilk gelen çözüm sağlayıcı olan Identify, yeni başlattığı “Identify Partner Programı” ile kabul gören ileri teknolojisini Türkiye pazarında daha güçlü ve yaygın biçimde konumlandırmayı hedefliyor.

Yeni başlattığı “Identify Partner Programı” ile kabul gören ileri teknolojisini Türkiye pazarında daha güçlü ve yaygın biçimde konumlandırmayı hedefleyen Identify, pazarın sağlıklı biçimde büyümesi için de önemli bir misyon üstleniyor. Dijital müşteri kavramı dünyada olduğu gibi ülkemizde de iş dünyasının gündeminde yer almayı sürdürüyor. Dijital müşteriler ise yakın geçmişe kadar, genel olarak e-ticaret ve bu alanda yapılan satın alma işlemleri odağında ön plana çıkıyordu. Özellikle son birkaç yıldır yüksek hızda artan dijitalleşme, pandeminin olumlu sayılabilecek tek etkisi olan dijitalleşmeye yaptığı doping etkisi ile artık çok sayıda tüketici dijital müşteri olma özelliğini kazanıyor. Bu kişiler evlerinden dahi dışarı çıkmadan arzu ettikleri markaların müşteri ekosistemlerine güvenle dahil olabiliyorlar.

Burada hem müşteriler hem kurumlar için en kritik konu ise sistemlere dahil olan kişilerin ve devamındaki işlemlerin herhangi bir dolandırıcılık konusuyla ilişkilendirilmemesi oluyor. İşte burada konu Uzaktan Kimlik Doğrulama’ya ve KYC’nin önemine geliyor. Avrupa’daki ve dünyadaki standartları ilgili bölgelerdeki regülasyon kurumlarınca belirlenen KYC, aslında siber güvenlik gibi çok hassas bir alanı temsil ediyor.

528562.jpg

Identify verimli iş ortaklıklarını Avrupa’ya da taşımayı hedefliyor

KYC konusunda Avrupa’da sağladığı başarıyı Türkiye’ye taşıyan lider KYC teknolojileri şirketi Identify’ın Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal yaptığı açıklamada “Hiper dijitalleşme ve bilinçli biçimde şekillenen regülasyon sayesinde KYC pazarı Türkiye’de hızla büyümesini sürdürüyor. Identify hem Türk hem de Alman mühendis ve analistlerden oluşan ekibiyle ortaya koyduğu güçlü ARGE sayesinde geliştirdiği çözümle sektörün standartlarını tanımlıyor. Biz teknolojiyi her daim geliştirmeye ve ileri taşımaya devam ediyoruz. Öte yandan, pazarın sağlıklı biçimde büyümesi için de önemli bir misyon üstleniyoruz. Bu doğrultuda başlattığımız Identify Partner Programı ile güçlü ve güvenilir teknoloji sağlayıcılarıyla iş ortaklıkları geliştirmek hedefindeyiz. Kurumsal seviyede başarılı performansa sahip şirketlerle Türkiye’de başlatacağımız ve verimli olacak iş birliklerini de gelecek dönemlerde Avrupa’ya da taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.