"İdeolojiye Çok Ekolojiye Yok"

"İdeolojiye Çok Ekolojiye Yok"

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize edilen Olivtech - 6. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı ile Ekoloji İzmir - 7. İzmir Organik Ürünler Fuarı dün açıldı.

Fuarı ikinci gün gezen AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla ilişkiler Başkan yardımcısı Rifat Sait, "Dün bu fuarı sadece CHP'li Belediye başkanlarının eşliğinde ideolojik bir kalabalıkla açan Sayın Aziz Kocaoğlu, bugün gelip baksın Ekoloji Fuarını kaç kişi geziyor? Bu kadar önemli bir fuar bu kadar boş olur mu? İdeoloji olunca çok, Ekoloji olunca yok? Niye, diye sordu?

Fuar alanı yanlış yerde mi?

Ekoloji İzmir fuarına 22 ilden 113 katılımcı, Olivtech Fuarına ise 12 il ve 2 ülkeden toplam 254 katılımcının kayıt yaptırdığını söyleyen Sait, ikinci gün gezdiği fuarın bazı standlarının kapalı olduğunu, salonların boş ve katılımcıların çok az olduğunu gördüğünü söyledi. Sait, bunun iki büyük nedeni olabilir. Birincisi fuar alanı yanlış bir yerde kuruldu. Merkeze uzak ve ulaşım imkanları kısıtlı.İkinci neden ise İzmir'deki CHP'li yerel yönetimler yatırımcıyı İzmir'den kaçırdı.Fuardaki boşluk bunu gösteriyor olabilir.Daha önce de söyledim.Yatırımcının İzmir'den kaçması, siyasi olarak CHP'nin işine yarıyor, işte bu yüzden İzmir'deki işsizlik Türkiye ortalamasının 4 puan üzerinde dedi.

Ağaçların söküldüğü yerde Ekoloji fuarı

Sait, bu fuar alanının ilk açılışına iki yıl kadar önce Sayın Aziz Kocaoğlu bizleri bizzat davet etmişti.Bu güzel davranışına karşılık biz de davete icabet ettik ve açılışa katıldık. O gün kendisine sormuştum, "Başkan, buradaki ağaçlar ne oldu?" diye. Söküp, başka yere diktik deyince herkes gülmüştü. İşte ağaçların söküldüğü o fuar alanında bugün Ekoloji fuarı yapılıyor, ne kadar traji komik, dedi.

Açılışta neden AK Partili Belediyeler yoktu?

Sait, Sayın Aziz Kocaoğlu, CHP'li Belediye başkanlarının yanında, Davetiyeyi faxla göndermek yerine bu fuara uygun olarak tarımsal potansiyeli yüksek olan AK Partili Ödemiş ve Kemalpaşa Belediye Başkanlarını da bizzat arayarak davet etse ve onlarla yan yana bu fuarı açsa daha güzel olmaz mıydı? diye sordu. Ya da iki CHP'li bayan belediye başkanının yanında bir de AK Partili bayan Kiraz belediye başkanını bizzat çağırıp onlarla birlikte açsa daha iyi olmazmıydı? diye soran Sait, "Neyse bir daha ki sefere inşallah" dedi.

Sait'ten Fuar'a davet

Rifat Sait, İzmir başta olmak üzere Aydın, Manisa ve çevre illerdeki vatandaşlara seslenerek herkesi 6. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı ile Ekoloji İzmir - 7. İzmir Organik Ürünler fuarına davet ediyoruz, özellikle 30 Nisan Cumartesi günü fuar ücretsiz olacak, gelin ziyaret edin, üreticimize destek verelim dedi. Sait, fuarın dolmasından gurur duyarız, mutlu oluruz, inşallah Cumartesi günü fuarı vatandaşlarımız dolduracak, dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.