İGC'den işsiz ve serbest gazetecilere telif desteği

İGC'den işsiz ve serbest gazetecilere telif desteği

İGC'nin Türkiye Gazeteciler Sendikası ile ortaklaşa hazırladığı ‘Demokrasinin Gücü: Sivil Toplum’ özel ilavesinde işsiz ve serbest çalışan gazeteciler, özel haberleriyle proje telif desteğinden yararlandılar.

Avrupa Birliği finansal desteği ile Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) işbirliği ile yürütülen ‘Güçlü Gazeteci Özgür Medya Projesi’ kapsamında hazırlanan ‘Demokrasinin Gücü: Sivil Toplum’ özel sayısı bugün Dokuz Eylül Gazetesi ile birlikte yayınlandı. ‘Demokrasinin Gücü: Sivil Toplum’ özel sayısında Türkiye’deki sivil toplum hareketlerinin toplumsal önemi özel haberlerle işlendi. Dezavantajlı gruplar başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun çalışmalarının yer aldığı özel ekte, sivil toplum dayanışmasının değiştirdiği hayatlardan da örnekler yer alıyor.

İzmir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Dilek Gappi, Avrupa Birliği finansal desteği ve TGS ortaklığıyla yürüttükleri ‘Güçlü Gazeteci Özgür Medya Projesi’nin işsiz ve serbest çalışan gazetecilere telif desteği sunduğunu hatırlatarak, hazırlanan özel sayıdan 14 gazetecinin yararlandığına dikkat çekti. Telif desteği programından tüm işsiz ve serbest çalışan gazetecilerin faydalanabileceğini aktaran Gappi, haber başına brüt 100 euro telif desteği verdiklerini hatırlattı.

stk-dergi-kapak.jpeg

Brüt 100 euro destek

‘Güçlü Gazeteci Özgür Medya Projesi’Telif Destek Programı, iş arama sürecinde olan ve/veya serbest çalışan gazetecilerin gazetecilik çalışmalarını sürdürmelerini teşvik ediyor. Yayın Kurulu tarafından değerlendirilen haberlerden uygun bulunanlar, özel ilaveler ve 9 Eylül Gazetesi’nde yayınlanıyor. Proje kapsamında işsiz ve serbest çalışan gazetecilere haber başına brüt 100 euro telif desteği sağlanıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.