İlk Kez EGEPOL'de Kameralı Kalp Tümörü Ameliyatı Yapıldı

İlk Kez EGEPOL'de Kameralı Kalp Tümörü Ameliyatı Yapıldı

Egepol Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Birimi'nde İzmir'de ilk defa kamera sistemiyle sağ koltuk altından küçük kesi yapılarak kalp tümörü ameliyatı gerçekleştirilen Hülya Durmaz sağlığına kavuştu.

Kalp ve Damar Cerrahisi Birimi'nde deneyimli bir kadroyla hizmet veren Egepol Hastanesi'nde,

bu alanda başarılı operasyonlara imza atılıyor.

Egepol Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Narin, hem 72 yaşındaki Ali Durmaz, hem de kızı Hülya Durmaz'ı ameliyat etti; baba ve kızı eski sağlıklarına kavuşturdu.

Bundan bir buçuk yıl önce Ali Durmaz'a bypass yapan Narin, geçtiğimiz günlerde Hülya Durmaz'a da İzmir'de ilk defa kameralı kalp tümörü ameliyatı gerçekleştirdi.

Kalp çarpıntısı ve nefes darlığı şikayetleriyle Egepol Hastanesi'ne gelen Hülya Durmaz'a öncelikle kalp tomografisi (EKO Kardiyografi) çekildi ve ameliyat olmasına karar verildi.

Kalbinde 4 santim çapında tümör tespit edilen Hülya Durmaz, 4 saat süren bir ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

İzmir'de ilk defa kamera sistemiyle sağ koltuk altından küçük kesi yapılarak gerçekleştirilen operasyonun başarılı geçtiğini söyleyen Doç. Dr. Cüneyt Narin, “Kalpten alınan tümör iyi huyluydu. Fakat yine de alınması gerekiyordu. Çünkü kan basıncını olumsuz etkiliyordu ve tümörün damar yoluyla beyne gitme riski vardı. Göğüs açılarak yapılan eski yöntemle hastanın iyileşme süresi 2 - 3 ayı buluyordu. Yan yatması ve araba kullanması da sakıncalıydı. Kameralı yöntemle gerçekleştirdiğimiz bu ameliyat ise küçük kesi ve özel aletler kullanarak yapıldı. İyileşme süresi eskiye oranla kısaldı. Hastanın vücudunda belirgin bir ameliyat izi de kalmayacak ve 3 hafta sonra normal yaşantısına geri dönebilecek” bilgisini verdi.

Gerçekleştirdiği başarılı operasyondan ötürü Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Narin ve Egepol Hastanesi'ne teşekkür eden Ali ve Hülya Durmaz, eski sağlıklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.