İnternet Gazeteciliği Kanunu çalışmalarında sona gelindi

İnternet Gazeteciliği Kanunu çalışmalarında sona gelindi

İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir, ekim ayı içinde Meclis’e gelecek Sosyal Medya ve İnternet Gazeteciliği Yasasının medyada dönüşümü sağlayacağını ifade etti.

İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir, açıklamasında İnternet Gazeteciliği Kanununda sona aşamaya gelindiğini belirterek, “Yıllardır ülkemizin belinde kambur olarak duran İnternet Gazeteciliği Kanunu, nihayet TBMM’ye bu ay içerisinde sunuluyor. Sosyal Medya Kanunu ile birlikte Meclis’e gelecek olan İnternet Gazeteciliği Yasası, internet medyalarının resmi olarak tanınması, çalışanların fiili gazeteci sayılması gibi bir çok meseleye çözüm olacak.

İnternet Gazetecileri Federasyonu olarak Ankara’da yaptığımız temaslarımız ve girişimlerimizin sonucunda yasanın Meclis’e gelmesinde Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun başta olmak üzere emeği geçen herkese internet medyaları adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

aw439499-01.jpg

"Medya tarihi günlerini yaşıyor"

İftira, yalan bilgi, şantaj, tehdit, küfür ve hakaret dolu haber ve yazıların artık bir cezasının olacağını vurgulayan Başkan Demir, “Bu tarz yazı ve haberleri yapanların sonunu getirecek yasa ile toplumun ve medya sektörünün kanayan yarası olan merdivenaltı gazeteciliği, sosyal medya gazeteciliği tarih olacak. Son demlerini yaşayan medya eşkıyaları, artık ne sosyal medyadan ne de haber sitelerinden yalan haber üretemeyecek, iftira, şantaj, hakaret dolu bilgileri paylaşamayacak” açıklamasında bulundu.

aw439499-02.jpg

Yasanın TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda ele alınacağını söyleyen Mesut Demir, “TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman’a ve komisyon üyesi milletvekillerine de yasaya verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda Meclis’te onaylanmasını arzu ediyoruz. İnternet Gazetecileri Federasyonu olarak, merdivenaltı korsan haber siteleriyle mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.