IŞİD Bir Türk Askerini Kaçırdığını Öne Sürdü

IŞİD Bir Türk Askerini Kaçırdığını Öne Sürdü

Terör örgütü IŞİD, Kilis'te bulunan Şehit Mehmet Karakolunda görev yapmakta olan S. T. isimli bir Türk askerini kaçırdığını öne sürdü.

Radikal İslamcı terör örgütü IŞİD, Kilis'te bulunan karakoldan, görev üstündeki bir Türk askerini kaçırdığını öne sürdü. IŞİD'in Türkçe propaganda yapmak amacıyla kullandığı Konstantiniyye isimli dergide ortaya atılan iddiada Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütü tarafından yine mürted ve tağut olarak ifade edildi.

IŞİD’in Türkçe yayınlanan propaganda dergisi Konstantiniyye, bir Türk askerinin örgütün elinde olduğunu iddia etti. Dergi, altıncı ve son sayısında S.T. adlı Türk askerinin ellerinde olduğunu ve bir sonraki sayıda kendisiyle yapılan röportajı yayınlayıp akıbetini açıklayacağını öne sürdü. Iğdır nüfusuna kayıtlı S.T.’nin Kilis Şehit Mehmet Karakolu’nda görev yaparken kaçırıldığı iddia edildi.

Terör örgütü TSK'dan mürted ve tağut diye bahsediyor

Derginin önsözünde Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve Türk Silahlı Kuvvetleri geçmiş sayılarda olduğu gibi “mürted ve tağut” ilan edilirken şöyle denildi:

“Sırf Haçlılar’ı (Batılı devletler) korumak ve onları memnun etmek için halkına ve askerine hiç değer vermeden onları adeta ölüme terk eden Tağut Türkiye hükümeti, bir kez daha kendi askerine vermiş olduğu değeri ortaya koydu. Suriye’de PKK’yı uçak, silah, gıda ve her türlü imkanlarla destekleyen tağut Türkiye hükümeti, kendi yurdunun bir çok bölgesini kontrol altında tutan aynı ateist örgüte kendi asker ve polisini onlarla mücadele ediyor bahanesiyle öldürtmektedir. Aynı zamanda bu Haçlı muhafızı satılık hükümet, PKK’ya en amansız acıyı tattıran İslam Devleti’ne bombalar yağdırmaktadır.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.