İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı’na MÜSİAD’ın Katkısı

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı’na MÜSİAD’ın Katkısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Gençlik Kurulu tarafından düzenlenen dost meclisi toplantısına İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak konuk oldu.

Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen aylık bilgilendirme toplantıları kapsamında Mayıs ayı toplantısında konuşan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak iş hayatına yönelik sunum gerçekleştirdi.

 

Toplantıda açılış konuşması yapan Genç MÜSİAD İzmir Başkanı Mustafa Temel: “Genç ve dinamik bir ekipleri olduğunu ifade ederek üyelerimizin gelişmesi ve yeni iş fırsatlarına hazırlıklı olmaları için her ay üyelerimize aylık bilgilendirme toplantıları gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda da bu ay İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak’ı konuk ediyoruz.” dedi.

 

Genç MÜSİAD’lı gençlere hitap etmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak, İŞKUR’un işletmelere yönelik uygulamaları hakkında bilgiler verdi. İşverenleri özelikle işbaşı eğitim programlarından faydalanmaya davet eden Kabak, işverenin aldığının işçinin ücretini karşıladıklarını söyledi. İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak: "İşbaşı eğitim programlarından İzmir’deki tüm işletmelerimizin yararlanmalarını istiyoruz. İşbaşı eğitim programı, bir nevi staj programıdır. Eğer ki, iş yerinizde çalışan işçi sayısı 2 ve daha fazla ise 10 işçiye kadar ilave alacağınız bir işçi; 10 işçiden fazlaysa çalışan işçi sayınız, yüzde on oranında artarak devam ediyor. Çalışan personelin 320 iş günü boyunca ücretini, genel sağlık sigortası primlerini ve tüm masraflarını tamamıyla biz karşılıyoruz. Şu an itibariyle de İzmir’de 50 bin kişiye İşbaşı Eğitim Programı sayesinde istihdam sağlamış bulunmaktayız.” dedi.

 

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı’na MÜSİAD’ın katkısı

 

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı’na MÜSİAD’ın katkı koyduğunu ifade eden Kabak: “Geçen yıl MÜSİAD İzmir Şubesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve İŞKUR’un ortaklaşa düzenlediği KARKİM – Kariyer ve Girişimcilik Gününde İşbaşı Eğitim Programı kapsamının lise öğrencilerini de kapsamasına yönelik gelen talep Bakanlığımıza iletildi ve gerekli değişiklik yapılarak 15 yaşını tamamlayanlar da yaralanabilir hale geldi.” dedi. Çalışma ve İş Kurumu ile İŞKUR’un faaliyetlerinden bahseden Kadri Kabak iş hayatında yaşadıkları tecrübeleri de gençlerle paylaştı.

 

Toplantı sonunda MÜSİAD İzmir Başkan Yardımcısı Galip Atar ve Gençlik Kurulu Başkanı Mustafa Temel Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak’a sunduğu bilgilerden dolayı teşekkür ederek ve günün anlamına binaen plaket takdim etti.

30a4ad5f-7b17-48cd-9a98-79d401fcbedc

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.