İTB'den Enflasyonla Mücadeleye tam destek

İTB'den Enflasyonla Mücadeleye tam destek

İzmir Ticaret Borsası, Enflasyonla Topyekûn Mücadele kampanyasının başarıya ulaşması ve dövizde yaşanan geçici artışa paralel yükselen fiyatların aşağı çekilerek toplum kesimlerinin rahatlatılması adına tüm imkânlarını seferber etti.

İzmir Ticaret Borsası, “#TürkiyeKazanacak” sloganı ile bizzat Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele kampanyasının başarıya ulaşması ve dövizde yaşanan geçici artışa paralel yükselen fiyatların aşağı çekilerek toplum kesimlerinin rahatlatılması adına tüm imkânlarını seferber etti.

Geçtiğimiz günlerde Borsa üyelerine kampanyaya katılmaları için açık çağrıda bulunan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, üyelerin kampanyaya yaklaşımlarıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Memnuniyetle gördüm ki son dönemlerde yaşanan sıkıntıların sebebi değil bir anlamda mağduru olmalarına rağmen tüm üyelerimiz kampanyaya destek vermek ve ülkemizin rahat bir nefes almasını sağlamak için son derece istekliler. Faaliyet gösterdikleri sektörlerin imkânlarını zorlayarak kampanyaya en etkin şekilde destek verecekler.” 

Işınsu Kestelli kampanyayla ilgili yaptığı değerlendirmede ise şunları söyledi:
“Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002'den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak'ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir... Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.
Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.

Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekûn mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

İnanıyorum ki, İzmir olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”

İzmir Ticaret Borsası, üç ay sürmesi öngörülen Enflasyonla Topyekûn Mücadele kampanyası boyunca hazırlanan afişlerin üyelere ulaştırılmasını sağlayacak, üyeleri tarafından yapılan indirim ve promosyonları kamuoyu ile paylaşacak, üyelerinin motivasyonunu en üst seviyede tutmak için işyeri ziyaretleri gerçekleştirecektir. 
 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.