İYİLİK ATÖLYESİ’NDEN MUHTEŞEM MERHABA

İYİLİK ATÖLYESİ’NDEN MUHTEŞEM MERHABA

Down sendromlu gençler ve annelerinden oluşan çalışanlarıyla, “İyilik Bulaşıcıdır” sloganıyla projelendirilen İyilik Atölyesi Kafe, MaviBahçe AVM’de İzmirliler’e kapılarını açtı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın açılış kurdelesini kestiği İyilik Atölyesi, kendi kaynağını kendisi yaratan özgün yapısıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. 


Açılış töreninde bir konuşma yapan İzmir Down Sendromu Derneği Başkanı Gülnaz Rodoplu, Down sendromunun bir hastalık değil, farklılık olduğunu her fırsatta vurguladıklarını belirterek, Türkiye’de yaklaşık 100 bin Down sendromlu birey olduğunun tahmin edildiğini, İyilik Atölyesi gibi projelerle bu bireylerin yaşamlarında çok önemli değişiklikler gerçekleştiğini söyledi. 


İyilik Atölyesi’nin çocukların aileleriyle birlikte sigortalı olarak çalıştığı, maaş aldığı, sürekliliği olan bir proje olduğuna işaret eden Rodoplu, “Çocuklarımıza adeta bir özgüven patlaması yaşatan bir yapı olması bakımından farklı bir konsept. Çocuklarımız burada her gün toplumla iç içe ve iletişim halinde. Sipariş alıyor, hizmet ediyor, tatlı bir telaş içinde sürekli koşuşturuyor. Dışarıdan gözlemlenen mutluluklarının yanında onların kişilik ve duygularına olan katkılarını özellikle bilmenizi istiyorum” dedi. 

“BAĞIŞLA AYAKTA DURMAYACAK”

Projenin yaratıcısı JP Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demir de,  İyilik Atöyesi’nin kendi kaynağını kendisinin yaratmasını ve sürdürülebilir olmasını hedeflediklerini vurguladı. Projenin çalışanları ve başka sosyal projelerle kazancını paylaşmasını çok önemsediğini sözlerine ekleyen Demir, şu değerlendirmeyi yaptı: 


“İyilik Atölyesi’nin kar topu gibi büyüyerek ve içine olabildiğince çok ihtiyaç sahibini alarak gelişmesini istiyoruz. İyilik Atölyesi bu beklentilerin tümünü içinde barındıran bir projedir. Bu işletmeden hiçbir kâr beklentisi olmadan, önce kendi kendisine yeten daha sonra toplumun farklı kesimlerine de değer katan ve bunu sözde değil, özde yaparak
gerçekleştiren bir yapı kurguladık. Elbette bunu başarmamız duyarlı insanların katkıları ile olacak. Müşterilerimize en önemli sözümüz şu: Buraya gelin, keyifli anlarınızı geçirin, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte olun…

 

Burada alacağınız hizmetin kalitesi ve o hizmetin karşılığı, rakiplerimizden çok daha avantajlı olacak.  Bu konuda iddialıyız. Hiçbir müşterimizden olması gereken seviyenin üzerinde bir anlayış beklemiyoruz. Bağışla ayakta durmak gibi bir hedefimiz de hiçbir zaman olmayacak. Kendi kaynağımızı kendimiz yaratacak ve bunu diğer ihtiyaç sahipleri ile paylaşacağız.”

 huseyin-mutlu-akpinar--deniz-polat.jpg
 DOWN SENDROMLU BAŞDANIŞMAN


Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise Down sendromlu Başdanışmanı Deniz Polat ile birlikte geldiği açılışta, tüm engelli bireylere her zaman özel bir ilgi gösterdiklerini, yaşamlarını kolaylaştırıcı pek çok projeye imza attıklarını sözlerine ekledi.  


Polat’ın kendisinin her konuda yardımcısı olduğu bilgisini veren Akpınar, son yıllarda Down sendromlu bireylere yönelik artan farkındalığın mutluluk verici olduğuna dikkat çekti. 


Kurdela kesiminin ardından açılan İyilik Atölyesi, İzmirliler’den yoğun ilgi gördü. CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel; Pınar Karşıyaka’nın basketbolcuları Berk Uğurlu, Egemen Güvenç ve İnanç Koç; Becker Spor’un altyapı kız basketbol takımı oyuncuları İyilik Atölyesi’nde çalışanlar ve aileleri birlikte sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.