1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir Bakırçay Üniversitesi ile STK Temsilcileri ile bir arada
İzmir Bakırçay Üniversitesi ile STK Temsilcileri ile bir arada

İzmir Bakırçay Üniversitesi ile STK Temsilcileri ile bir arada

İzmir Bakırçay Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Menemen Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile iletişimi güçlendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacı ile kahvaltı organizasyonu düzenlendi.

A+A-

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ, iş birliği ile gerçekleştirilen verimli çalışmalar sonucunda Menemen Meslek Yüksekokulunun önümüzdeki eğitim yılında öğrenci alımına hazır hale geldiğini, Ziraat ve Veteriner Fakülteleri’nin de önümüzdeki yıllarda üniversiteye kazandırılacağını belirtti. Laborant ve Veterinerlik Sağlık Hizmetleri ile Sulama Teknolojileri Önlisans programlarının hazırlıklarının tamamlandığını ve önümüzdeki yıl öğrenci alımının gerçekleştirileceğini belirten Berktaş, bu programlarda mezun olanların bölgeye önemli katkılarda bulunacaklarına inancının tam olduğunu belirtti. 

Üniversiteyi eğitim ortamı ve görsellik açısından daha mükemmel bir hale getirmek için çalıştıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerine desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir ortamda etik ve ahlaki açıdan iyi yetişmiş, bölgeye ve ülkemize faydalı bireyler mezun ederek, iş arayan değil iş veren mezunlar vermeyi hedeflediklerini, bölge insanı ile ortak projeler gerçekleştirmeyi arzuladıklarını ifade etti.

Üniversitemizin fiziki ve laboratuvar alt yapısının iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Rektör Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi ile imzalanan afiliyasyon protokolü ile sağlık hizmet kalitesinin nitelik ve nicelik yönüyle artırılmasının hedeflendiğini, Teknopark yapılanmasıyla da ülkemizin ihtiyaç duyduğu sağlık endüstrisi alanında çalışmalar gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

Menemen Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin Menemen ve Üniversite ile ilgili konularda görüşlerini ifade etmelerinden sonra, iş birliği olanaklarının geliştirilmesi düşüncelerinin paylaşıldığı toplantı sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.