İzmir Barosu'nun Yeni Binası Özcan ve Feyzioğlu Beraber Açtı

İzmir Barosu'nun Yeni Binası Özcan ve Feyzioğlu Beraber Açtı

İzmir Barosu'nun yeni hizmet binasının açılışı Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı törenle beraber gerçekleştirildi.

Açılış öncesi bir konuşma yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan sözlerine gerçekleşen bir saldırı sonucu şehit olan güvenlik görevlilerini anarak başlarken, yaralılara acil şifalar diledi. Türk milleti olarak birlik beraberlik içinde olunduğu takdirde, ülkenin üniter yapısına, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkıldığı müddetçe bu acı günlerin aşılacağını söyleyen Özcan bu günleri hep birlikte aşacağız dedi.

BARO AVUKAT İÇİNDİR SLOGANIYLA YOLA ÇIKTIK

Av. Aydın Özcan sözlerini şöyle sürdürdü:

“İzmir Barosu yönetimi olarak bu göreve talip olurken, baro avukat içindir ve İzmir Barosu meslektaş odaklı bir baro olacaktır dedik. Ve yönetime gelir gelmez de bu sözümüzü yerine getirmek için yola çıktık. Öncelikle İzmir Adliyesi 4. kat baro birimimizi kendi imkânlarımızla yenilemeye koyulduk. İlk önce meslektaşlarımızın ihtiyaçlarını çok hızlı bir şekilde görmelerini sağlamak amacıyla bilgisayarlarımızı yeniledik. Bu esnada Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Sayın Metin Feyzioğlu ile temasa geçtik. Dedik ki, sayın başkanımız biz adliyedeki yerimizi yeniliyoruz, bize destek verir misin? Hiçbir koşul ileri sürmeksizin bize destek oldu. Öncelikle adliyedeki 4. Katı İzmir Barosu ve Barolar Birliği’nin imkânlarıyla meslektaşlarımıza yakışır bir hale getirdik. Ardından dedik ki, sayın Başkanım merkez binamız da gerçekten dökülüyor bunu yenilememiz lazım. Kendisi yine sözümüzü ikiletmeden merkez binamızı baştan sona hatta yıllardır İzmir Barosu’nun hayali olan bu baro kafeyi de yaparak bize teslim etti. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

BİZE VERDİĞİNİZ DESTEKLE KISA ZAMANDA YENİ BİR HİZMET BİNAMIZ OLACAK

İzmir Barosu bundan sonra da “baro avukat içindir” sloganını hayata geçirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ve çok yakın bir zamanda çok daha güzel binalar için ilk adımı atacağız ve hatta attık. Türkiye Barolar Birliği’ne başvurumuzu yaptık, Türkiye Barolar Birliği başvurumuzu inceledi ve bu talebimizi de karşılamak için var güçleriyle çalışıyor. İşte o projemizi de hayat geçirdikten sonra öyle iddia ediyorum ki Türkiye’deki hiçbir baroda olmayan imkânlara İzmir Barosu ve siz değerli meslektaşlarımız kavuşacak. Bize vereceğiniz desteklerle emin olun ki çok yakın bir zamanda o rüya gibi hizmetimizi de gerçekleştireceğiz ve sizleri elli yıl ihtiyaç duyulmayacak bir şekilde yeni binamıza da kavuşturacağız.

MESLEKTAŞ ODAKLI ÇALIŞMALARIMIZI MESLEKTAŞLARIMIZIN KATKILARIYLA SÜRDÜRECEĞİZ

Ayrıca Türkiye Barolar Birliği Başkanımıza yine meslektaş odaklı bir projemiz olan sağlık projesinde bize vermiş olduğu destekten ötürü de teşekkür ediyorum. Meslektaşlarımız ve aileleri İzmir’de yedi kurum dokuz hastaneyle yaptığımız anlaşmayla 185 bin liraya kadar yatarak tedavi alma imkânına kavuştular. Bunlar sürdürdüğümüz meslek odaklı çalışmalara çok güzel örnekler. Bu yöndeki çalışmalarımızı siz değerli meslektaşlarımızın katkılarıyla devam ettireceğimizi söylemek istiyorum, hepinize saygılar sevgiler sunuyorum, iyi ki varsınız, hep birlikte başaracağız, İzmir Barosu’nun öncü baro olduğunu bir kez daha Türkiye’ye göstereceğiz.”

Baro Başkanı Av. Aydın Özcan’ın konuşmasının ardından konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof.Dr. Metin Feyzioğlu ise şunlar söyledi: “Biz göreve geldiğimize İzmir en iyisine layıktır dedik. Aydın Başkan göreve geldi İzmir en iyisine layıktır dedi. Hem Türkiye Barolar Birliği hem de İzmir Barosu İzmir en iyisine layıktır deyince biz elimizden geleni seferber ettik. Hem Türkiye Barolar Birliği hem de İzmir Barosu yönetim kurullarına teşekkür ediyorum. Birlikte güzel işler yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bir de müjde vereyim, önümüzdeki dönemde İzmir Barosu’na yeni ve muhteşem bir bina daha kazandıracağız. Şu anda gizliden gizliye harikulade bir proje yürüyor böyle söyleyeyim. Sevgili Başkanım konuşmasının başında söyledi bugün güzel başladı ama maalesef her güzel başlayan gün Türkiye’de bir sıkıntıya dönüşmeye başladı. Ama biz 19 Mayıs’ın gölgelenmesine izin vermeyeceğiz. Şehitlerimiz için, gazilerimiz için ve Mustafa Kemal Atatürk için 19 Mayıs’ı hiç kimsenin gölgelemesine izin yok sayın meslektaşlarım. Bize lazım olan 19 Mayıs ruhudur, bize lazım olan 9 Eylül’deki ruhtur, bize lazım olan İzmir’deki ruhtur.”

Konuşmaların ardından Hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.