İZMİR BÜYÜK MÜJDEYİ BEKLİYOR

İZMİR BÜYÜK MÜJDEYİ BEKLİYOR

Türkiye’nin İstanbul Boğazı’ndan sonra en kıymetli yerlerinden olan İzmir İnciraltı’nda çevreci planların startı için Başbakan Binali Yıldırım’ın 8-9 Eylül’de açıklama yapması bekleniyor.

İnciraltı’nın yıllardır herkesin dilinde olduğunu ama bir türlü çözüme kavuşturulamadığını belirten İnciraltı 2. Nesil Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, “Hızlı ve doğru planlama ile İzmir, pırlanta vadiye kavuşabilir” şeklinde konuştu.

İNCİRALTI planlamaları üzerinden yapılan tartışmaları olumlu bulduklarını belirten İnciraltı 2.Nesil  Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, “Hükümetin ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çözüm için “HAZIRIZ”  açıklamalarından dolayı, çok mutlu olduk. 8- 9 Eylül  günü Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın İzmir ziyaretinde tartışmaya, son noktayı koyacağına inanıyoruz” diye konuştu.


Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya arasında İnciraltı planması üzerine yaşanan tartışmanın ardından, İnciraltı 2.Nesil Platformu, İnciraltı toprak sahipleri ile bir araya gelerek  değerlendirmelerde bulundu.

ÜLKEMİZ KAZANACAK
 

İnciraltı 2.Nesil platformu başkanı Tayfun Karabulut, “Şehrimiz Şükrü Saraçoğlu’ndan 70, Erdal İnönü’den 23 yıl sonra Başbakan çıkardı. İzmir’i karış karış bilen, ‘Yıldırım’ hizmetlerle ülkemizde birçok eseri bulunan İzmirli Başbakan Binali Yıldırım’ın Mayıs 2016 tarihinde 65. Hükümeti kurmasının ardından çözümün geleceğine hep inandık. Bizlere, çok sabırsızsınız diyenler oluyor ama İnciraltı 1991 yılında turizm bölgesi ilan edildiği günden beri bekliyor” dedi. Karabulut, Kasım 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve İzmirli Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile başlayan planlama sürecinin tamamlanarak İzmir Körfez Geçişi’nin ihale tarihinin açıklanacağı ve ilk kazmanın vurulacağı tarihin İzmir’in DÜĞÜN GÜNÜ olacağını” vurguladı.

“HÜKÜMETİMİZE VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZE GÜVENİMİZ TAM”
 

Hükümete ve İzmir Büyükşehir Belediyesine inançlarının ve güvenlerinin tam olduğunun altını çizen Karabulut,“Ak Parti İzmir Milletvekili Sayın Atilla Kaya’nın ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu’nun açıklamalarına baktığımızda, zor olan planlama sürecini, diyalogla biran evvel bitirmek için kararlı olduklarını gördük. Bu yapıcı duruşların; bizleri ve tüm İzmirlileri çok mutlu etmektedir” şeklinde konuştu.

İZMİR İNCİRALTI’NI VE KÖRFEZ GEÇİŞİNİ İSTİYOR
 

İnciraltı’nın gökdelen imarsız ve çevreci olarak planlanmasının İzmir’i ekonomik anlamda sıçratacağını dile getiren Karabulut, sözlerini şöyle sürdürdü; “İzmir Körfez Geçişini’nin yapılması ile ulaşımda devrim gerçekleşecek. İnciraltı 2.Nesil Platformu olarak İnciraltı planlamasının bitmesi ve İzmir Körfez Geçiş projesinde kazma vuruluncaya kadar tüm İzmir’le beraber dayanışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte Hükümetimiz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile daha sıkı diyalog içinde olarak, biran evvel hayata geçmesi için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. İzmirli Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın her zaman kullandığı söz olan ‘İZMİR İSTERSE YAPARIZ’ ifadesi artık yerini bulmuştur. Başbakanım “İZMİR İNCİRALTI’NI VE KÖRFEZ GEÇİŞİNİ İSTİYOR” Şehrimize yapacağınız ziyarette çiçeğimizi vererek, gösterdiğiniz çabalar için teşekkür etmek istiyoruz.” 

 

“CUMHURBAŞKANI’NI İZMİR’E BEKLİYORUZ.
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da yakın zamanda İzmir’de görmekten mutluluk duyacaklarını belirten Karabulut, “Devletimizin ekonomik seferberlikte olduğu bu günlerde İnciraltı’nın planlanması ve İzmir körfez geçişinin hayata geçmesi şehrimize yüksek katma değer getirecektir. Kıymetli olan topraklarımız da artık kurban kesim yeri olmaktan çıkıp, şehrine ve ülkesine değer katan bir yer olacaktır. İnciraltı toprak sahipleri olarak çok zorluklar çektik, ancak bugün İzmir’de yaşanan kenetlenme sadece İnciraltı ve Körfez Geçişinin değil, birçok kronik sorunun ve mega projenin önünü açacaktır. Şehrimizin ve tüm siyasilerin bizlere sahip çıkmasından dolayı ayrı ayrı herkese çok teşekkür ediyoruz. Gelinen bu noktada sonuçlar alınmalı ve bizler, şehrimiz, ülkemiz artık kaybetmeden, kazanmalı. SAYIN BAŞBAKANIM İZMİR İNCİRALTI’NI VE KÖRFEZ GEÇİŞİNİ İSTİYOR. GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ 8-9 EYLÜL GÜNÜ SİZLERDE OLACAK” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.