1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir Ekol Hastanesi Hastaları İçin Uçak Kaldırıyor!
İzmir Ekol Hastanesi Hastaları İçin Uçak Kaldırıyor!

İzmir Ekol Hastanesi Hastaları İçin Uçak Kaldırıyor!

İzmir Ekol Hastanesi şu anda 170 yatak kapasitesiyle, 10’u profesör, 8’i doçent ve 80 uzman hekim kadrosu hizmet vermeye devam ediyor.

A+A-

Dünyada yalnızca belli başlı merkezlerde gerçekleştirilen obezite (mide küçültme ameliyatı), rinoplasti (kapalı estetik burun ameliyatı), penis büyütme, gırtlak kanseri, koklear implant gibi işlemler için İzmir Ekol Hastanesi yurtdışından yoğun talep alıyor. İzmir Ekol Hastanesi şu anda 170 yatak kapasitesiyle, 10’u profesör, 8’i doçent ve 80 uzman hekim kadrosu hizmet vermeye devam ediyor. İzmir Ekol Hastanesi 11 Ocak 2021 tarihinde herhangi bir devlet anlaşması olmadan kendi girişimiyle kiraladıkları Airbus tipi uçakla İrlanda’dan getirdikleri 100 hastanın obezite ve estetik ameliyatlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirerek 17 Ocak 2021 tarihinde ülkelerine sağlıklı bir şekilde geri uğurladı.  

Hastalarımızın Sağlığını Önemsiyoruz

Projeyi büyük bir prestij, halka ilişkiler projesi olarak nitelendiren Ekol Baz Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Baz, “İrlanda’dan çok hastamız var, bu hastalar ticari havayolu şirketlerinden tek tek bilet aldıktan sonra son dönemlerde uçuşların iptal olduğunu ve saatlerin sürekli değiştiğini gördük. Kendi jetimizi kiralasak, acaba yapabilir miyiz diye yola çıktığımız projeyi gerçekleştirmenin gurunun yaşıyoruz. Kısa dönemde yoğun talep olduğunu fark ettik ve “koltuk satışlarımıza” hızla devam ettik. Aynı şekilde İngiltere’den de büyük bir talep vardı ancak uçuş yasakları sebebiyle bu tarafın talebini toplayıp ileri bir tarihe erteledik. İrlanda uçuşunu gerçekleştirmekte kararlıydık ve 11 Ocak 2021 tarihinde ekibimiz boş uçakla İzmir’den Dublin’e giderek orada hastalarımızı karşıladı. Buraya geldiklerinde onları otobüslerle hastane ve otele yerleştirdik. Özel uçakla başlattığımız 5 yıldızlı hizmeti otelde, hastanede, ameliyathanede, ara transferlerde her alanda sunmaya devam ettik. Otel olarak dünyanın önde gelen zincirlerinden Hilton Garden Inn ile çalıştık, hastane odalarımızda yüksek hızda internet, Netflix, İngilizce 10 farklı dergi ile hastalarımızın memnuniyetini hedefledik. Tüm ameliyatlar sorunsuz bir şekilde programa göre gerçekleştirildi ve 17.01.2021 tarihinde hastalarımızın hepsini mutlu bir şekilde evlerine geri uğurladık” dedi.

İngiltere ve İrlanda’da Şirket Kuruldu 

İzmir Ekol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz “İngiltere ve İrlanda’daki hasta yoğunluğumuzdan dolayı hem İrlanda hem de İngiltere’de şirketlerimiz kuruldu ve oralardaki ekiplerimiz şu an aktif olarak çalışmaya başladılar. Amacımız bu sayede yabancı hastalarımız ile devamlılık arz eden sağlık hizmeti konseptini sağlayabilmek. Çünkü bir hasta ameliyat olduktan sonra onun yolcuğu orada sona ermiyor aksine her şey daha yeni başlıyor. İzmir Ekol Hastanesi olarak ana misyonumuz onları bu sağlık yolculuklarında her zaman onların yanlarında olabilmek” dedi.

Yabancı Hastaların Tercihi

Ayda 350’den fazla yabancı hasta sayısıyla Ekol Sağlık Grubunun bölgesindeki ve Türkiye’deki en büyük Sağlık Turizmi hastanelerinden biri olarak sağlık hizmeti vermeye devam ettiğini belirten Opr. Dr. Mehmet Baz, “Amerika, İrlanda, İngiltere, İskoçya, Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Avusturya, Cezayir, Fas, Tunus, Mısır, İsrail, Azerbaycan, Rusya, Gürcistan gibi bir çok ülkeden teşhis, tedavi ve ameliyat hastalarını ağırlamaktadır.  Dünya’nın bir çok ülkesinden gelen yabancı hastalar aldıkları hizmeti “5 yıldız” olarak değerlendirmekte ve hijyen, temizlik, hizmet kalitesi, başarılı ameliyat sonuçları ve hasta odaklı yaklaşımlarından yana memnuniyetlerini dile getirirken, bekleme sürelerinin olmaması, esnek planlama olanakları, otelcilik ve transfer hizmetleri, şehir tur paketleri, kişisel asistanlık hizmetleri gibi noktaların da İzmir Ekol Hastanesi’ni tercih etmelerinde önemli sebeplerdir” dedi.

02--airbus.jpg

Opr. Dr. Mehmet Baz “Dünya’nın dört bir yanından gelen hastaları hastanemizde görmek, onları ve yakınlarını ağırlamak, talep ettikleri sağlık hizmetlerini en iyi şekilde vermek ve onları burada memnun etmek bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı. Yabancı hastalar tarafından bu derece tercih edilmek ve onların memnuniyetini sağlamak hastanemizi ülke içinde ve uluslararası arenada daha prestijli bir hale getiriyor” dedi

Dünyanın Dört Bir Yanından Hasta Geliyor

Amerika başta olmak üzere İngiltere, İrlanda, Almanya ve Avusturya ve dünyanın dört bir yanında hastaları ağırladıklarını belirten Opr. Dr. Mehmet Baz, “Mide Küçültme, Rinoplasti (kapalı estetik burun ameliyatı), Penis Büyütme, Gırtlak Kanseri, Koklear İmplant gibi nitelikli ameliyatlar için Amerika, Avustralya, Gana, İsrail gibi ülkelerden hastalarımız oldu ve olmaya devam ediyor. Amerika gibi uzak bir ülkeden bir hastanın mide küçültme ameliyatı için ya da İsrail’den bir hastanın burun ameliyatı için, Gana’dan bir hastanın gırtlak kanseri ameliyatı için İzmir’e geleceği belki hiç kimsenin aklına gelmez ancak bu ülkelerden düzenli bir şekilde hasta ağırlıyoruz. Onlar ameliyat sonuçlarından memnun kalıp yakınlarına ve dostlarına tavsiye ettikçe biz mutlu oluyoruz ve onları ağırlamaya devam ediyoruz. Uzak ülkelerden düzenli bir şekilde hasta akışımız mevcut” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.