İzmir İş Dünyası'ndan Zorlu için taziye mesajları

İzmir İş Dünyası'ndan Zorlu için taziye mesajları

İzmir, bir çok alanda öncü olmuş duayen sanayici, spor insanı Kemal Zorlu'yu kaybetmenin üzüntüsünü hissederken, İzmirli iş insanları da Kemal Zorlu için taziye mesajlarını yayınladı.

İzmir İş Dünyası temsilcileri, duayen sanayici, spor insanı Kemal Zorlu’yu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor. İzmir’de birçok alanda öncü hizmetlerde bulunmuş olan Kemal Zorlu’nun vefatının kent için büyük bir kayıp olduğuna dikkat çeken İş Dünyası temsilcileri, kentin önemli bir değerini yitirdiklerini ifade etti.

mehmet-ali-kasali.jpg

BASİFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET ALİ KASALI

“Abi-kardeş gibiydik, mekanı cennet olsun”

Sevgili kardeşim, ailenin acısını tahmin edebiliyorum. Tekrar, tekrar baş sağlığı diliyorum. Yaşımız artık bu haberlere daha tevekkül hale getirdi bizleri ama son zamanlarda en zor kabul ettiğim haber oldu Kemal abimin kaybı. Aramızda 2 yaş olmasına karşın çocukluğumdan beri kendisi ile hep bir arada olduk. Hayatımız çok kesişti, çok şey paylaştık. Her kayıp erkendir ama bu gerçekten çok erken oldu. Tüm ailenin acısını paylaşıyorum. Kemal Zorlu, İzmir’in yetiştirdiği değerli iş insanlarından biriydi. Ben Karşıyaka’da yönetici iken kendisi Altay’da yönetici idi. Güçbirliği Holding’i de birlikte kurduk. İzmir’e ve ülke ekonomisine çok büyük katkıları oldu. Kendisi ile çok özel bir abi-kardeş ilişkimiz vardı. Mekanı cennet olsun.

hasan-kucukkurt.jpgHas

İZSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI HASAN KÜÇÜKKURT

“Girişimci ve İzmir’i çok severdi”

İzmir’in köklü sanayicilerinden, Mazhar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve spor adamı Kemal Zorlu ağabeyi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. İzmir’de kendisi ile başta İzmir Başkanlar Kurulu olmak üzere birçok kurum ve kuruluşta bir araya geldik. İzmir’i çok seven, kentin geleceği için her zaman güzel projeleri olan bir iş insanıydı. Türkiye’de de Çeşme’de kurulan rüzgar enerji santrali ile bu alanda öncü olmuş bir girişimcidir. Böyle bir değeri erken yaşta kaybetmek daha da üzüntü verici. Kendisine rahmet, sevenlerine sabırlar diliyorum.

mehmet-ali-susam.jpg

EGEV YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET ALİ SUSAM

“Öncü bir kişiliğe sahip dostumuzdu”

İzmir iş dünyasının duayen ismi, insan olarak değer verdiğimiz ve sevdiğimiz Kemal Zorlu ağabeyimizi kaybettik. Renkli kişiliği ile iş dünyası ve spor camiasında ülkemize uzun yıllar hizmet eden öncü bir kişiliğe sahip dostumuzdu. Sanayici kimliği ile de Ege ekonomisine önemli katkılar yaptı. Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olarak uzun yıllar kendisi ile birlikte çalıştık. Ayrıca sekreteryasını gerçekleştirdiğimiz İzmir Başkanlar Kurulu’na da önemli hizmetleri oldu. İzmir ile ilgili birçok stratejik konuda fikir ve destekleri ile kente önemli kazanımlar sağladı. Onu genç yaşta kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Ailesine, Zorlu camiasına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

sitki-sukurer.jpg

ESİAD YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ BAŞKANI SITKI ŞÜKÜRER

“Her daim görüşlerinden istifade ederdik”

Sevgili Kemal Ağabey çok değerli bir büyüğümüzdü. Her daim görüşlerinden istifade ettiğim değerli ve kıymetli bir dostumdu. Vefatı İzmir iş dünyası için çok büyük bir kayıp olmuştur. Ailesine, sevenlerine ve tüm İzmir iş dünyasına, ayrıca spor camiasına başsağlığı dilerim. Kemal Ağabey girişimci bir ailenin ikinci kuşağı idi. Onun bu özel yeteneği insanları bir araya getirerek küçük sermayeleri toplayarak çok büyük organizasyonların oluşmasına vesile oluyordu. Bu sayede İzmir birçok öncü yatırıma kavuştu. Kendisine tekrar rahmet, sevenlerine sabırlar diliyorum.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.