1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir Kısa Film Festivali'nin finalistleri belli oldu!
İzmir Kısa Film Festivali'nin finalistleri belli oldu!

İzmir Kısa Film Festivali'nin finalistleri belli oldu!

 İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 21.kez İzmirli sinemaseverler ile buluşacak

A+A-

Kültür Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Fransız Kültür Merkezi ve Alman Kültür Merkezi destekleri ile gerçekleştirilen İzmir Kısa Film Festivali 2-8 Kasım tarihleri arasında yüzlerce filmi ücretsiz olarak sinemaseverler ile buluşturacak. 120 ülkeden 3 bin 500 filmin başvuruda bulunduğu festivalde, ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak olan filmler belli oldu.  Bu yıl Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Konak Sineması, Karaca Sineması ve Kültür için Alan’nın desteği ile online olarak da gerçekleştirilecek olan İzmir Kısa Film Festivali programı ve jüri üyeleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Ulusal Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri
Mamaville / Irmak Karasu
Büyük İstanbul Depresyonu / Zeynep Dilan Süren
Münhasır / Yeşim Tonbaz
Yara / Onur Güler
Esinti / Yiğit Ege Yazar
Vavelya / Birhat Temel
Siyah Güneş / Arda Çiltepe
Room 5 / Nihan Seven
Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi / Esme Madra
Ziyafet / Fırat Özerler
Göremediğimiz Tüm Işıklar / Şeyhmuz Altun
Ahtapot / Ergin Erden
Yolcuklar / Farnoosh Samadi, Ali Asgari

Uluslararası Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri
White Winged Horse / Mahyar Mandegar (İran)
David / Zach Woods (ABD)
The Fall / Jonatan Glazer (İngiltere)
I Am Afrait To Forget Your Face / Sameh Alaa (Mısır)
The Fall / Mert Berdilek (Avustralya)
Nina / Hristo Simeonov (Bulgaristan)
Vlora / Erblin Nushi (Kosova)
Virago / Kerli Kirch Schneider (Estonya)
Bromance / Jaroslav Moravec (Çek Cumhuriyeti)
Nero / Jan David Bolt (İsviçre)
Touch / Nir Berger (İsrail)
The Atomic Adventure / Loic Barche (Fransa)
Sticker / Georgi M. Unkovski (Makedonya)

Animasyon Finalistler
Lal / Gökalp Gönen
Çember / Melisa Hoş
Weight Of Consciousness / Alemşah Fırat
The Mother Of All Flowers / Merve Çaydere Dobai
Son / Orhan Umut Gökçek, Şeyma Kavak Gökçek

Belgesel Finalistler
Aynı Kar Tanesi Sayısız Kez üştü Yeryüzüne / Evrim İnci
Kelebek Adam / Enis Manaz
Buluşma / Nurbanu Asena
Bir Ömür Anadolu / Özer Kesemen
İris  / Volkan Güleryüz

Deneysel Finalistler
Taming Of Enkidu / Pırıltı Onukar, Lukas Geier
Balance / Murat Boncuk
Ankebut / Ceylan Özgün Özçelik
CRN1138 / Lütfican Umut
Vortex / Cüneyt Işık

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.