“İZMİR SİNEMA SEKTÖRÜNE  EV SAHİPLİĞİ YAPABİLİR”

“İZMİR SİNEMA SEKTÖRÜNE EV SAHİPLİĞİ YAPABİLİR”

Mert Öner, “ Fuar benim çocukluğum demek. Umarım gittikçe büyür ve süresi de uzar. Şehre bir motivasyon ve ritim kazandırıyor. Bir şehrin ihtiyacı olan budur” dedi.

86. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında düzenlenen 17. Sinema Burada Festivali’nde gösterilen Mahalle filminin galası için kente gelen Yönetmen, Oyuncu Mert Öner, “ Fuar benim çocukluğum demek. Umarım gittikçe büyür ve süresi de uzar. Şehre bir motivasyon ve ritim kazandırıyor. Bir şehrin ihtiyacı olan budur” dedi. 

İzmir’in ekranlarda, sinema filmlerinde daha fazla yer alması gerektiğini savunan Mert Öner, şunları söyledi: 

“Ben İzmir’in sinema sektörüne ev sahipliği yapması için İzmirlilerin de harekete geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Burada gerçekten çok ciddi bir seyirci potansiyeli var. Ama bunu değerlendirmek için hareket yok. Özel tiyatro, sinema hareketi başlayabilir. İzmir’de çok yaratıcı insanlar var. Belki de buranın ne kadar iyi bir set ortamı olduğunu anlatabilmek için İzmirli sinemacıların ön ayak olması gerektiğini düşünüyorum. “ 

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın büyümesini temenni eden Yapımcı ve oyuncu Emre Erkan ise İzmir Enternasyonal Fuarı’nı Yeşilçam’dan bildiklerini söyledi. 

Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Fuar zamanı şehir hareketlenir ve enerji katar. Daha da büyüyerek ilerlemesini istiyorum. İzmir’de sinema konusunda ise birilerinin ön ayak olması gerekiyor. İzmir’de çok fazla üreten var, nasıl yol alacaklarını bilemiyorlar. Kültüre sanata çok ciddi destek veren bir belediye var. Özel sektörü buraya çekecek özel imkanlar sunup tatmin ederse bu ataktan sonra İzmir’in daha çok kullanılacağına inanıyorum.” 

Oyuncu Selahattin Töz ise, Sinema Burada Festivali’nin İzmir’de olmasından çok mutlu olduklarını belirterek, “Benim için çok önemli İzmir Enternasyonal Fuarı. Burada çok eğlenirdim, çok keyifli zaman geçirirdim. Fuara gelip festivalde olmak çok güzel.Umuyorum her yıl fuar daha da büyür. İzmir’de alternatif mekanların çoğaltılması gerektiğini düşünüyorum. İzmirli sanatçılara iş düştüğü kadar İzmirlilere de iş düşüyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.