İzmir Ticaret Borsası'ndan farkındalık etkinliği

İzmir Ticaret Borsası'ndan farkındalık etkinliği

İzmir Ticaret Borsası, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Ekim ayında, bu ciddi sağlık sorununun önemine vurgu yapan çalışmalara imza atıyor.

İzmir Ticaret Borsası, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” etkinlikler kapsamında Borsa binasına meme kanserine ilişkin dev pankart asılırken kurumun sosyal medya hesaplarından da tanı, risk faktörleri, korunma, tedavi yöntemleri ve erken teşhisin önemine ilişkin paylaşımlar gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında 26 Ekim 2021 Salı günü Borsa ev sahipliğinde bir de Meme Kanseri Bilinçlendirme Etkinliği düzenleyeceklerini söyleyen İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Borsa olarak birçok sosyal sorumluluk projesi ve farkındalık çalışmasına imza attıklarını belirterek, her sekiz kadından birinin risk altında olduğu böylesine önemli bir konuda da farkındalığı arttırmayı ve yaptıkları çalışmalarla her yıl daha geniş bir kitleye ulaşmayı amaçladıklarını vurguladı.

Düzenlenecek bilinçlendirme etkinliği kapsamında konunun uzmanı doktorlar meme kanserine ilişkin erken tanı, teşhis, tedavi ve görüntüleme yöntemleri hakkında katılımcılara bilgi aktarılacak. Ayrıca deneyim paylaşımı bölümünde de meme kanseri tedavi sürecini başarı ile atlatmış kişilerin başarı hikâyeleri katılımcılar ile paylaşılacak.

isinsu-kestelli.png

Işınsu Kestelli, İzmir Ticaret Borsası’nın yıllardır büyük bir istikrarla takip ettiği Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda, sosyal medyanın da gücünü kullanarak yapılan bilgilendirici paylaşımlar ve bina dışına asılan pankartla meme kanseri farkındalık ayı etkinliklerine destek verdiklerini ve farkındalık ayının kapanışını düzenleyecekleri etkinlik ile yapacaklarını ifade ederek, “İzmir Ticaret Borsası olarak hem faaliyet alanlarımızda yürüttüğümüz çalışmalar hem de sosyal projelerimizde bütüncül bir anlayışla hareket ediyoruz. Bir yandan nitelikli üretim için eğitime ağırlık verirken, diğer yandan ticaretin etik kurallar dâhilinde sürmesini sağlıyoruz. Tüm bunları yaparken, üyelerimizin özverisi ve desteğiyle toplumsal sorunlar karşısında da aktif bir tutum sergiliyoruz.” diye konuştu.

Kestelli, Borsa organizasyonunda ve İzmir Ticaret Borsası Youtube Kanalı üzerinden canlı yayınla gerçekleştirilecek etkinliğe tüm kadınların katılımından büyük mutluluk duyacaklarını belirterek, “Gelin hep birlikte hem meme kanserine karşı korunma ve tedavi yöntemlerini uzmanlarımızdan dinleyelim hem de konuya ilişkin sorularımız ve görüşlerimizi birbirimizle paylaşalım. Sağlığın önemini daha çok anladığımız bu günlerde, bir arada olmanın birbirimize güç vereceğine inanıyor, tüm kadınları; hikâyelerimizi ve bilgilerimizi paylaşacağımız bu etkinlikte görmeyi temenni ediyorum.”

26 Ekim 2021 Salı günü düzenlenecek etkinliğin program akışı ve konukları ise
şu şekilde:

14.00 – 14.15 Açılış Konuşmaları
Işınsu Kestelli – İTB Yönetim Kurulu Başkanı
14.15 – 15.00 Uzm. Dr. Gökben Yaslı
Dünyada ve Türkiye de Meme Kanseri sıklığı, tarama ve korunma yöntemleri
15.00 – 15.45 Uzm. Dr. Feray Saraçoğlu
Meme Kanseri Erken Tanısında Görüntüleme Yöntemleri
15.45 – 16.00 Ayşegül Sarıoğlu Güler
Meme Kanserini nasıl yendim? Gerçek Yaşam Öyküsü / Deneyim Paylaşımı
Bölümü
16.15 – 16.30 Soru – Cevap Bölümü

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.