İzmir'de Geleceğe Güvenli Yatırım

İzmir'de Geleceğe Güvenli Yatırım

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) çatısı altında, Vodafone ve Huawei’nin desteğiyle oluşturulan Geleceğe Güvenli Yatırım platformunun KOBİ’lerde iş sağlığı ve güvenliği kültürünü oluşturmak üzere başlattığı toplantılar dizisinin ikincisini İzmir’de

9 Kasım’da İzmir Mimarlar Odası Mimarlık Merkezi’nde genel katılıma açık ücretsiz gerçekleşecek seminerde; alanında uzman konuşmacılar ve konunun paydaşları tarafından İSG kanunu, finans, teşvik ve hibeler, risk analizi olmak üzere İş Sağlığı ve Güvenliği bütün yönleri ile ele alınacak. 

Sabah saat 09.00‘da başlayacak seminerde yer alacak konuşmacılar ve konular; A Artı OSGB Başkanı ve İş Güvenliği Uzmanı Şenol Aslanoğlu İSG Kanunu Hukuken Sizden Neler Bekler; Vodafone İş Sağlığı ve Güvenliği Kıdemli Müdürü Ergün Tüzün İSG Maliyet mi?; Danışman ve Eğitmen Türker Duran Teşviklerle Gelen Fırsatlar; TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ASRAY Genel Müdürü Sefa Targıt Finansal Süreçler ve Nakit Akış Yönetimi; İSG Genel Müdürlüğü İSG Uzmanı Burak Yasun Risk Analizi. 

Örnek KOBİ uygulamalarının da yer alacağı seminer Davranış Bilimleri Uzmanı, Senarist, Oyuncu ve Yazar Mehmet AUF’un ISG Kültürünü Keşfet konulu gösterisiyle sonlanacak. 

Geleceğe Güvenli Yatırım

PERYÖN, Vodafone ve Huawei tarafından başlatılan Geleceğe Güvenli Yatırım projesinin temel amacı, KOBİ’lerde iş güvenliği kültürünün oluşturulmasına destek olmak. Bu amaçla yapılan etkinliklerin ilki 22 Eylül’de Bursa’da geniş bir katılımla gerçekleşti.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu üzerinden mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülükleri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan projede www.gelecegeguvenliyatirim.com adresi üzerinden KOBİ’lere destek verilecek ve bilgi paylaşımında bulunulacak. KOBİ’lere yasal düzenlemeler, uygulama örnekleri, mevzuat ve zorunluluklarla ilgili bilgi verirken, KOBİ’lerin ISG check-uplarını yapabilecekleri ve danışabilecekleri bir bilgi merkezi olarak da faaliyet gösterecek.

Geleceğe Güvenli Yatırım platformunun İSG toplantı dizisi, Bursa ve İzmir’in ardından 16 Kasım’da Ankara’da devam edecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.